Pytania i odpowiedzi, które mogą pomóc, gdy masz wątpliwości. Wypożyczalnia samochodów w Warszawie nie ma tajemnic.

pytania i odpowiedzi do wypozyczalni samochodow

Jakie są wymogi dotyczące wieku oraz uprawnień osoby zdecydowanej na wynajem samochodu?

Naszym Klientem możesz zostać z dniem ukończenia 18 roku życia, jeżeli masz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. W przypadku aut osobowych oraz busów jest to kategoria B. Do zawarcia umowy wynajmu samochodów niezbędne jest prawo jazdy oraz drugi dokument potwierdzający Twoją tożsamość.

Czy przed wynajmem auta konieczne jest dostarczenie kopii dokumentów?

Nie należy wykonywać kopii prawa jazdy, czy dowodu osobistego. Wystarczy, że pokażesz te dokumenty pracownikowi wypożyczalni samochodów, a dane z nich spisane zostaną zawarte w umowie wypożyczenia pojazdu.

Jak mogę zapłacić za wynajem auta?

Możesz wybrać jedną spośród dogodnych opcji – płatność przelewem przez Internet, płatność kartą lub gotówką w siedzibie wypożyczalni aut. Opłaty pobierane są z góry, transakcji dokonać możesz już w momencie rezerwowania auta osobowego, dostawczego, busa, czy mikrobusu.

Czy w ramach jednej umowy wynajmu samochód może prowadzić również inna osoba?

Jeżeli chcesz upoważnić osoby trzecie do korzystania z wynajętego samochodu należy zgłosić te osoby w naszej wypożyczalni aut, podając numery ich prawa jazdy oraz dowodu osobistego lub innego drugiego dokumentu tożsamości w umowie wynajmu samochodów.

Co w sytuacji, gdy będę uczestnikiem kolizji lub wynajęte auto zostanie skradzione?

Pakiet ubezpieczeń, który wykupujemy dla wszystkich samochodów na wynajem obejmuje między innymi polisę OC oraz Assistance, które zdejmą z Ciebie ciężar całkowitego pokrywania kosztów uszkodzeń, natomiast ostateczne ustalenia zależą od charakteru zdarzenia. Możesz liczyć na fachową pomoc naszej wypożyczalni samochodów. Czytaj więcej.

Na jaki czas mogę wypożyczyć samochód w ramach wynajmu krótkoterminowego?

Ogólnie przyjęty podział to wynajem krótkoterminowy na czas od jednej doby do miesiąca oraz długoterminowy, gdy możesz użytkować samochód nawet przez kilka lat. Wszystko zależy od wcześniejszych ustaleń i zapisów zawartych w umowie wynajmu samochodów.

Czy za nawigację lub foteliki dziecięce pobierane są dodatkowe opłaty?

Nie, w ramach wynajmu aut zapewniamy wyposażenie opcjonalne, lecz bez dodatkowych kosztów. Jeżeli zatem wybrany przez Ciebie model auta nie został wyposażony w GPS producenta, odpowiednie urządzenie udostępnimy w ramach umowy na czas wynajmu samochodu. Więcej o kosztach wypożyczenia samochodu

Jak wygląda kwestia wyjazdów zagranicznych?

Nasza pisemna zgoda jest wystarczającym zezwoleniem na korzystanie z auta poza granicami kraju na terenie Unii Europejskiej. Jeżeli potrzebujesz takiej zgody w trakcie trwania wynajmu samochodu, wystarczy kontakt telefoniczny i uzyskanie naszej zgody tą drogą.

Jaki jest limit kilometrów na poszczególne samochody?

Nie wprowadzamy zasady limitu, ponieważ mamy świadomość, że dotarcie do celu w krótkim czasie jest często głównym założeniem danej podroży, a ograniczenia mogłyby przeszkodzić w realizacji Twojego planu. U nas wybierasz zatem wynajem samochodów bez limitu kilometrów. Czytaj więcej.

Czy samochodem z wypożyczalni mogę holować inne auto lub przewozić ciężkie ładunki?

Nie wyrażamy zgody na holowanie innych pojazdów wynajętym samochodem ze względu na ryzyko uszkodzenia auta z wypożyczalni. Należy dodatkowo przestrzegać zasady maksymalnej dozwolonej masy całkowitej i nie przewozić zbyt ciężkich załadunków podczas transportu bagażowego.

Jak wygląda kwestia osób palących w autach z wypożyczalni?

Obowiązuje całkowity zakaz palenia tradycyjnych i elektronicznych papierosów oraz spożywania alkoholu. Mamy wtedy pewność, że wnętrze wynajmowanego auta będzie higieniczne oraz przyjemne również dla niepalących Klientów podczas kolejnego wynajmu auta.

Kiedy można zamówić samochód pod wskazany adres?

Nasz kierowca może podstawić samochód na terenie Warszawy, natomiast inna lokalizacja wymaga indywidualnych ustaleń. Niemniej jednak w każdej sytuacji możesz zwrócić się do nas z prośbą o dostarczenie auta lub wynajem busa z kierowcą oraz odebranie przez nas auta po okresie wynajmu.

Kto jest odpowiedzialny za kwestie związane z tankowaniem paliwa?

Auto odbierasz z pełnym bakiem i również z pełnym bakiem należy je zwrócić. Umowa wynajmu samochodów nie reguluje tej kwestii, natomiast jest to zapisane w regulaminie, którego należy przestrzegać. Dotyczy on również wynajmu mikrobusów i busów osobowych.Więcej dowiesz się na naszym Blogu

Czy muszę oddać auto do myjni po zakończeniu okresu wynajmu?

Jeżeli na karoserii lub tapicerce nie powstały trudne zabrudzenia, wystarczy, że oddasz auto do wypożyczalni. Umowa wynajmu auta, zawiera wszystkie punkty. Reguluje również stan wizualny wynajętego auta. Nie mamy ukrytych kosztów. Myjnia jest na nasz koszt.

Co się stanie, jeżeli zwrócę auto przed upływem terminu podanego w umowie lub po jego upływie?

Wcześniejszy zwrot podczas wynajęcia samochodu nie wiąże się ze zmniejszeniem kosztu wypożyczenia, dlatego należy dobrze planować zwłaszcza wynajem krótkoterminowy. Jeżeli natomiast wiesz, że auto zwrócisz po terminie, zgłoś to nie później niż dobę przed końcem umowy, a my doliczymy koszt wynajmu. Czytaj też wynajem długoterminowy

Chcę wynająć auto danego dnia i nie zdążę go zarezerwować. Co wtedy?

Szeroka gama pojazdów pozwala nam świadczyć usługi również z pominięciem czasu oczekiwania, dlatego wybierając naszą propozycję możesz skorzystać z wynajmu busa, auta osobowego lub innego pojazdu spośród dostępnych w danym momencie w siedzibie wypożyczalni samochodów.

Wypożycz auto w Warszawie, przeczytaj dodatkowe informacje.

FAQ i rzetelne odpowiedzi na temat wynajmu aut – wyjaśniamy wątpliwości Klientów.
Wynajem samochodów w pytaniach i odpowiedziach, czyli rzeczowo o wypożyczaniu aut.
Usługi transportowe to szeroko pojęta działalność wypożyczalni.

VIEW ALL
TOP