Umowa wynajmu samochodów

Zasadnicze kwestie okreslone w umowie wynajmu samochodów

Formalności związane z podpisaniem umowy to zazwyczaj kilka chwil na przeczytanie i złożenie podpisu, pod warunkiem jednak, że dokument jest odpowiednio skonstruowany i zawiera wszystko, co niezbędne do zrozumienia praw oraz obowiązków obu stron. Takie umowy wynajmu samochodów są standardem w rzetelnych wypożyczalniach aut.

Proponowana przez nas umowa jest przykładem solidnie opracowanego dokumentu, a przedstawione w niej punkty napisane zostały przejrzyście, z uwzględnieniem istotnych wątków. Znajdują się w niej przede wszystkim:

  • dokładne dane wypożyczalni samochodów oraz najemcy – oczywiste lecz istotne informacje określające, od kogo wynajmujesz pojazd oraz kto będzie z niego korzystać. Dane osobowe wraz z aktualnym adresem zamieszkania są podstawą umów w każdej branży,
  • określony czas wynajmu – doba, kilka dni lub kilka lat to czas, który należy precyzyjnie zapisać, dlatego w odpowiednich rubrykach wstawiane są konkretne daty, pozwalające Tobie i wypożyczalni przestrzegać tych ustaleń, związanych z wynajęciem samochodu,
  • informacje o samochodzie – numer rejestracyjny, marka i model pojazdu wraz z rokiem produkcji, pojemność silnika oraz opcjonalnie inne bardziej szczegółowe dane. Liczba informacji zależy od wypożyczalni, niezbędne są te podstawowe,
  • wysokość i czas uiszczania opłaty – w przypadku wynajmu aut na jeden lub kilka dni płacisz jednorazowo z góry, natomiast wynajem długoterminowy wymaga ustalenia określonego dnia miesiąca na dokonywanie regularnych wpłat,
  • opcjonalnie spis przekazanych przedmiotów i dokumentów – liczba kluczyków do auta, dowód rejestracyjny, odcinek polisy ubezpieczenia. Pozwala to precyzyjnie określić, co otrzymujesz na czas korzystania z auta z wypożyczalni samochodów.

Niezwykle istotną kwestią jest również podpis złożony na umowie wynajmu samochodu osobowego, busa lub samochodów dostawczych. W siedzibie wypożyczalni otrzymujesz dokument do podpisania lub jest on przywieziony przez naszego kierowcę w przypadku, gdy dostarczamy auto pod wskazany adres. Na umowie widnieje również podpis właściciela wypożyczalni aut lub osoby upoważnionej.

Umowa wynajmu samochodów i opcje dodatkowe

Jeżeli samochód będą użytkować także inne osoby, należy taką informację również zawrzeć w umowie. Dokument, w którym znajdują się tylko Twoje dane, automatycznie ustala Ciebie jako jedynego użytkownika pojazdu na cały czas trwania wynajmu długoterminowego lub krótkoterminowego. Naszą umowę wynajmu samochodów uzupełniliśmy w te istotne punkty, dlatego możesz szybko i sprawnie wskazać, kto poza Tobą otrzyma możliwość kierowania autem.

Osobny punkt dotyczy wyjazdów zagranicznych, w tym także wynajmu samochodu na wakacje. Standardowo auto wypożyczamy do korzystania w Polsce, lecz wpisując informacje w odpowiedniej rubryce i uzyskując naszą zgodę, możesz planować również dalsze wojaże. Upewnić się należy, czy możesz wjechać do danego kraju bez dodatkowych zezwoleń i ubezpieczeń. Zapoznajemy się na bieżąco z informacjami o tego typu obostrzeniach i pomagamy w ustaleniu listy niezbędnych dokumentów.

Wynajem krótkoterminowy samochodów

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

Wypożyczalnia aut poleca

Solidna umowa wynajmu samochodów z naszej wypożyczalni w Warszawie.

Korzystny wynajem aut osobowych, dostawczych i busów dla Twojej wygody.

Nasza umowa wynajmu samochodów to zbiór najistotniejszych kwestii.

Od wynajęcia auta miejskiego po wypożyczenie busa osobowego – zapraszamy do współpracy.

TOP ZAREZERWUJ