20 sposobów na uzyskanie najlepszych ofert podróży - Wynajem samochodów osobowych

20 sposobów na uzyskanie najlepszych ofert podróży - Wynajem samochodów osobowych

Wynajem samochodu to coś, co wielu ludzi robi, gdy wyjeżdżają na wakacje. Większość ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy z wszystkich potencjalnych pułapek, których można uniknąć przy wynajmie samochodu. Pracując dla wypożyczalni samochodów natknąłem się na mnóstwo haków, które można wykorzystać, aby zaoszczędzić czas, zaoszczędzić pieniądze i generalnie znacznie ułatwić cały proces wynajmu samochodu. Dzisiaj zamierzam podzielić się z wami 20 wypożyczonymi wskazówkami auta, gwarantuję, że znajdzie się tam co najmniej jedna wskazówka, o której nie pomyślałeś!

 • Agenci biura podróży

Zastanówcie się, gdzie biura podróży zarabiają pieniądze. Pracują oni na zlecenie. Oznacza to, że dostają pewien procent kwoty rezerwacji i mogą dostać zwrot od niektórych dostawców. Im droższa rezerwacja, tym więcej pieniędzy. Samodzielna rezerwacja samochodu jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut.

 • Zarezerwuj wcześnie.

Podobnie jak ceny biletów lotniczych i zakwaterowania, cenywynajmu samochodów zazwyczaj rosną wraz z zbliżaniem się do daty doręczenia. Dotyczy to zwłaszcza świąt takich jak Boże Narodzenie i Wielkanoc. Ponieważ popyt jest tak wysoki, a wynajmowane floty samochodowe są ograniczone, dostawcy mogą pobierać opłaty za wszystko, co im się podoba i wiedzą, że ludzie będą zdesperowani na tyle, aby dokonać rezerwacji. Rezerwacja z dużym wyprzedzeniem oznacza, że otrzymasz najlepszą możliwą cenę, jak również wybór pełnej gamy samochodów.

rezerwacja wynajmu auta warszawa online

Wypożyczalnia samochodów car rental Warszawa

Porównaj warunki umowy wynajmu auta

Strony internetowe porównujące to świetny sposób na zarezerwowanie wypożyczalni samochodów. Korzystając z jednego z tych punktów porównawczych, można porównać wszystkich głównych dostawców wypożyczalni samochodów względem siebie na tym samym ekranie i znaleźć najtańszą ofertę. Istnieje mnóstwo stron porównawczych, tylko upewnij się, że używasz takich, które nie pobierają żadnych opłat za rezerwację lub anulowanie rezerwacji, więc nie jesteś z kieszeni, jeśli zdarzy Ci się znaleźć lepszą ofertę później.

 • Ceny wynajmu auta z lotniska rosną

Czy wiedziałeś, że cena wynajmu samochodów na lotnisku jest o wiele wyższa niż zajezdnia miejska, nawet dla tego samego dostawcy? Jest to częściowo spowodowane tym, że lotniska pobierają od wypożyczających samochodów opłaty za wynajem przestrzeni samochodowej i biurka wewnątrz terminalu. Dla wygody klientów pobierają również większe opłaty. Jeśli wynajmujesz samochód na jeden lub dwa dni, może to nie mieć większego wpływu na całkowity rachunek. Jeśli wynajmujesz przez tydzień, może to oznaczać ogromne oszczędności. Porównaj ceny lotnisk i lokalizacji w centrum miasta, aby sprawdzić, czy warto przewieźć inny transport z lotniska do miasta i odebrać samochód.

 • Nie zapomnij zajechać na stacje paliw!

Wynajmujące firmy będą Cię obciążać fortuną, jeśli nie napełnisz wynajętego samochodu przed odebraniem go z powrotem. Oni naliczą do dwukrotnej wartości normalnej ceny paliwa, a niektórzy dodają nawet opłatę "administracyjną"! Napełnij samochód przed odesłaniem go z powrotem i nie zapomnij zachować paragonu! W przypadku sporu, data i godzina oraz kwota na rachunku są dowodem na to, że napełniłeś paliwem wynajęty samochód.

 • Należy uwzględnić środowisko naturalne

Wybór oszczędnego samochodu lub hybrydowego może zaoszczędzić sporo pieniędzy na tankowaniu. Oczywiście, ten gigantyczny Cadillac może wyglądać ładniej, ale jeśli szukasz oszczędności, to może Civic byłby mądrzejszym wyborem.

 • Nie płacić z góry

Rezerwuj przez dostawcę lub stronę porównawczą, która nie wymaga wpłaty z góry. Jeśli znajdziesz lepszą ofertę gdzieś indziej, lub jeśli pojawi się coś innego i będziesz musiał zmienić swoje plany, przynajmniej nie będziesz musiał płacić za anulowanie rezerwacji! Oznacza to również, że możesz dokonać kilku rezerwacji i wybrać ten, który jest najlepszy dla Ciebie w miarę zbliżania się daty. Rezerwując wcześniej, możesz zablokować oferty w dobrych cenach i po prostu anulować te, których nie potrzebujesz przed terminem.

 • Zrób zdjęcia szkód.

Przed wyjściem wypożyczalni samochodów należy wykonać zdjęcia uszkodzeń auta. Jeśli aparat posiada tę opcję, zaznacz zdjęcia z datą i godziną lub załaduj je do dowolnego miejsca online, w którym znajduje się data i godzina. Jeśli jest dostępny pracownik, poproś go, aby chodził z Tobą po samochodzie i upewnij się, że zaznaczyłeś wszystkie uszkodzenia i znaki na samochodzie, bez względu na to, jak małe. Nie pozwól, aby powiedzieli ci, że martwisz się o małe ślady. Lepiej być bezpieczniejszym niż przepraszać! Większość osób nie wie, że jeśli zdarzy Ci się zwrócić samochód z uszkodzeniem, nie tylko poniesie koszty naprawy szkód, ale również ewentualne straty w opłatach za wynajem samochodu.

 • Sprawdź opcje ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenia mogą się różnić w zależności od kraju, ale większość wypożyczanych samochodów jest z podstawową formą ubezpieczenia. Wynajmujący samochód oferuje Ci zniżkę lub zwolnienie z obowiązku ubezpieczenia, ale często są dostępne lepsze opcje. Nie zapomnij o ubezpieczycielach podróżnych.

 • Wypróbuj różne długości wynajmu auta

Dostawcy często stosują specjalne stawki za wynajem różnej długości. Jako przykład może posłużyć fakt, że niedawno jeden z dostawców zaoferował mi specjalną czterodniową stawkę, która była w rzeczywistości tańsza od ich normalnej stawki za trzy dni. W tym przypadku lepiej byłoby przyjąć czterodniową stawkę, a zamiast tego po trzech dniach z powrotem oddać samochód. Najczęściej stosowane są stawki tygodniowe i weekendowe. Jeśli potrzebujesz tylko 5 lub 6 dni, spróbuj porównać cenę za 7 dni, co może być przyjemnym zaskoczeniem.

 • Pamiętaj o swoim harmonogramie.

Dostawcy zazwyczaj pobierają opłaty w blokach 24-godzinnych. Jeśli nie potrzebujesz samochodu do godziny 13:00, dokonaj rezerwacji o godzinie 1:00! Większość wyszukiwarek domyślnie ustawionych jest na 9 lub 10 rano, więc uważaj na to podczas wyszukiwania. Jeśli zarezerwujesz rezerwację na 1pm, oznacza to, że będziesz miał czas do 1pm w dniu, w którym ją opuścisz. Warto również zauważyć, że dostawcy zazwyczaj mają okres karencji - zazwyczaj dodatkowe 29 lub 59 minut po czasie, zanim naliczą nadmierną opłatę. Jeśli uważasz, że spóźnisz się z powrotem, poinformuj wypożyczalnię o tym fakcie i poproś o okres karencji.

 • Urządzenia GPS i foteliki dziecięce mogą być kosztowne.

Niedawno wynajmowałem samochód w Nowej Zelandii na 15 dni. Dodanie urządzenia GPS do mojego wynajmu kosztowałoby mnie więcej niż kupno nowego urządzenia w sklepie! Tak właśnie to zrobiłem. Kupiłem GPS raz dotarłem do Nowej Zelandii, a potem sprzedałem go raz w domu za prawie pełną cenę! Oszczędził mi to ponad 100 dolarów. To samo dotyczy fotelika dziecięcego. Może to być kosztowne do wynajęcia, więc rozważ wzięcie go z Tobą. Wiele linii lotniczych zezwala na odprawę bagażu w fotelikach dziecięcych bez opłaty lub za dodatkową opłatą. Możesz również kupić podstawowy fotelik dziecięcy, gdy dotrzesz do celu podróży. W zależności od tego, jak długo go potrzebujesz, może to być tańsza opcja. Pod koniec podróży można sprzedać lub przekazać fotelik samochodowy.

 • Nie zapomnij o wykorzystaniu punktów premiowych.

Większość dostawców nie tylko może korzystać z punktów do rezerwacji wypożyczonego samochodu, ale również z jednego lub więcej programów lojalnościowych lub innych programów nagród. Prawdopodobnie nie warto oprzeć się na tym wyborze dostawcy, ale z pewnością warto zacytować swój numer częstego podróżowania, kiedy dokonujesz rezerwacji, aby nie przegapić żadnych punktów.

 • Sprawdź wykluczenia, gdzie możesz i nie możesz zabrać pojazdu.

Warto przeczytać dokładny druk, aby zobaczyć, gdzie można i nie można zabrać wynajmowanego samochodu. Większość dostawców ma obszary wykluczone. Można też zauważyć pewne dziwne klauzule, takie jak klauzula "zmierzch do świtu". Może to oznaczać, że nie jesteś objęty ubezpieczeniem w razie wypadku w nocy poza granicami miasta (np. jeśli uderzysz w jelenia).

 • Powrót do punktu A

Nie zawsze jest to możliwe, ale prawie zawsze tańsze jest wrzucenie wypożyczonego samochodu z powrotem do zajezdni, z której go odebrałeś. Kosztowne jest przeniesienie samochodu, więc zazwyczaj będziesz musiał zapłacić dużą "opłatę jednorazową" lub "opłatę relokacyjną", jeśli zdecydujesz się na powrót samochodu do innego miejsca.

 • Wymień wszystkich kierowców

Jeśli korzystasz z prowadzenia pojazdu wspólnie z kimś innym, upewnij się, że są one wymienione w umowie najmu. Jeśli kierowca nie znajdujący się na liście ma wypadek, ubezpieczenie zazwyczaj nie pokrywa szkód. Wielu dostawców nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umieszczenie dodatkowego kierowcy na liście, więc zdecydowanie warto to zrobić, nawet jeśli nie sądzisz, że będą jeździć dużo.

 • Zastanów się nad tym, jak korzystać z samochodu lokalnego!

Wokół nich znajduje się kilka stron internetowych, które pozwalają ludziom wynajmować własne samochody. Istnieją pewne dobre oferty dostępne, zwłaszcza dla wynajmu długoterminowego, a warunki są przeważnie takie same jak w przypadku standardowego wypożyczonego samochodu (oczywiście należy zapoznać się z dokładnym drukiem). Jeśli nie posiadasz prawa jazdy w tym samym kraju, możesz być wykluczony, więc upewnij się, że również i to jest.

 • Rozważ starszy samochód.

Wielu mniejszych dostawców jest w stanie oferować tańsze samochody, ponieważ nie odnawiają floty tak często jak duzi chłopcy. Jest mnóstwo drobnych, niepewnych dostawców, więc sprawdź recenzje przed rezerwacją. Jeśli jednak się zdecydujesz sprawdź, czy jesteś objęty dobrym planem pomocy drogowej.

 • Należy zwrócić uwagę na drogi płatne

Drogi płatne są nieuniknione w większości dużych miast, ale często istnieją różne opcje naładowania. Skontaktuj się z dostawcą, aby dowiedzieć się, co on oferuje.

 • Poczekaj minutę!

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

VIEW ALL
TOP