Wypożyczalnie samochodów czy to się opłaca

Wypożyczalnie samochodów czy to się opłaca

Wypożyczalnie samochodów czy to się opłaca w dobie masowego konsumpcjonizmu. Nie ma chyba osoby, chociaż raz nie jechała samochodem. Nie istotne czy jesteśmy kierowcą czy tylko pasażerem, każdy miał do czynienia z autem. Obecnie, kiedy to ceny samochodów zaczynają się nawet od kilkuset złotych, teoretycznie nawet dziecko może kupić swój własny samochód.

A co jeśli nie potrzebujemy auta, na co dzień, a wyskoczyła nam nagła potrzeba skorzystania z samochodu? Lub jesteśmy na wakacjach i zamiast leżeć i smażyć się na plaży mamy ochotę zwiedzić nowe miejsca? A może jesteśmy miłośnikami ekologii i nie chcemy zanieczyszczać środowiska? – wypożyczalnia samochodów oferują również samochody elektryczne.

Jeśli odpowiedziałeś sobie, chociaż na jedno z tych pytań, a najlepiej na wszystkie to mam dla ciebie dobrą wiadomość. Możesz bez żadnych problemów i specjalnych wymagań wypożyczyć dowolny, jaki ci się będzie podobał i odpowiedni do twojej kieszeni samochód. W Polsce obecnie jest ponad 1200 wypożyczalni samochodowych. W każdej z nich jest, co najmniej kilkanaście samochodów. Każda z nich oferuje od zwykłych aut osobowych ze standardowym wyposażeniem przez busy i vany dla dużych rodzin po auta ekskluzywne warte nawet ponad sto tysięcy złotych. Jednak taka gama i bogata oferta oraz łatwy dostęp nie zawsze gwarantują niskie ceny wynajmu.

wypozyczalnie samochodow czy to sie oplaca odpowiedz

Koszty wynajmu samochodów

Ceny wynajmu samochodów z wypożyczalni są uzależnione od wielu czynników. Jednym z nich i w zasadzie najważniejszym jest klasa samochodu. Inną ceną zapłacimy za auto segmentu A, inną ceną za auto segmentu E lub F. Dla przykładu podam zakres cen wynajmu samochodów, liczbę możliwych miejsc oraz liczbę miejsca na bagaże w różnych klasach aut na okres 3 dni.

Małe  Liczba osób 4-5  Liczba bagaży 1-2 Cena 217,44 - 847,30zł
Średnie  Liczba osób 5 Liczba bagaży 2-3 Cena 267,59 – 856,22zł
Duże Liczba osób 5-9 Liczba bagaży 3-6 Cena 279,24 – 4053,82zł
SUV’y Liczba osób 5 Liczba bagaży 2-4 Cena 378,89 – 1530,62zł
Luksusowe Liczba osób 5 Liczba bagaży 3-5 Cena 582,02 – 1610,57zł
Dostawcze/Busy Liczba osób 3-9 Liczba bagaży 0-3 Cena 667,10 – 1030,85zł

 

Dodatkowe opłaty za wynajem auta

Wszystkie podane przeze mnie ceny, są oczywiście cenami orientacyjnymi i zależne są od wyposażenia samochodu i dodatkowych opcji wynajmu auta. Wypożyczalnie nie raz doliczają sobie dodatkowe płatne umowne warunki wynajmu między innymi takie jak:

  • Kaucję za wypożyczenie auta w zależności od typu auta i okresu od 500zł do nawet 12000zł
  • Limity kilometrów, które jeśli przekroczymy zacznie nam się doliczanie opłaty za każdy przejechany kilometr średnio 30gr/km
  • Powrót autem z pełnym bakiem
  • Ubezpieczenie, które często obowiązuje tylko na terenie kraju wynajmu auta
  • Dodatkowe opłaty za wyjazd autem poza granice państwa wynajmu samochodu
  • Opłaty za wynajem i odstawienie samochodu na lotnisku
  • Nawigacja GPS
  • Foteliki dla dzieci
  • Box’y dachowe lub dodatkowe bagażniki

Koszty wynajmu samochodów raczej nie należą do tanich usług i nieraz mogą znacznie przewyższać racjonalne koszty użytkowania własnego pojazdu zwłaszcza, kiedy wypożyczalnie zaczną doliczać sobie dodatkowe opłaty, których jest niemało. Dlatego moją dobrą radą jest, aby zainwestować nasze ciężko zarobione pieniądze w często nie nowy, ale własny samochód, którym będziemy mogli jeździć, gdzie nam się podoba bez żadnych ograniczeń.

Wynajem samochodu na wakacje i ferie

Gdy wyjeżdżamy na wakacje zwykle chcemy się swobodnie poruszać, by zobaczyć jak najwięcej. Jednak używanie taksówek, czy transportu proponowanego przez biuro podróży, może okazać się zbyt obciążającym nasz portfel udogodnieniem. To czemu nie pomyśleć o wypożyczeniu auta na własną rękę? Nie musi być to wcale za drogie, a w ten sposób możemy przecierać własne szlaki podczas zwiedzania za granicą.
Najważniejsze jest przygotowanie. Warto jest sprawdzić najpierw co nam proponuje właśnie biuro podróży. Polecane przez nich firmy to zwykle tylko lista wraz z cenami. W internecie znajdziemy opinie na temat tych firm, a jeżeli polecane wypożyczalnie lokalne mają własne strony z cennikami, dowiemy się o ukrytych opłatach. Jeżeli cena za wynajem auta będzie sporo mniejsza niż w renomowanych wypożyczalniach samochodów koniecznie trzeba się temu bardziej przyjrzeć - nawet jeżeli firmy będą miały dobre opinie może się okazać, że mają za mało samochodów, by dać nam inne auto gdyby te zarezerwowane przez nas było niedostępne.

Umowa warunki i dodatki

Gdy już się zdecydujemy trzeba dokładnie przeczytać warunki umowy, byśmy nie byli zaskoczeni dodatkowymi kosztami. Ubezpieczenie, czy paliwo także kosztuje. Nasze własne ubezpieczenie może pokrywać auta wynajmowane – dobrze jest sprawdzić pod tym kontem treść polisy, jeżeli nie, to w Europie wydamy kilkanaście euro zależnie od klasy pojazdu. Z kolei polityka baku może różnić od firmy do firmy. Jedna policzy nam z góry wartość paliwa, wtedy oddamy auto z powrotem z prawie pustym bakiem, druga zażąda zwrotu z taką samą ilością paliwa z jaką wynajęliśmy samochód, a jeśli nie zatankujemy na stacji, doliczy koszta według swojego własnego cennika. Druga opcja jest o tyle lepsza, że jeżeli sami uzupełnimy bak możemy dalej obniżyć koszty.

Przy odbiorze auta poręczny jest smartfon, czy aparat fotograficzny. Zdjęcia pomogą w razie sporu z firmą wypożyczającą, mogą udowodnić istnienie szkody jeszcze przed naszym użytkowaniem. Zdjęcia „po” uchronią nas przed nieuczciwością, z którą możemy się natknąć. Ważne tutaj jest by były zrobione wraz z widoczną datą, twardo wstawioną przez aparat.

Chcemy, by nasze wakacje były udane, więc czemu nie pokierować się zdrowym rozsądkiem? Użycie auta klasą przewyższającą nasze własne może być miłym dodatkiem do wymarzonego wyjazdu. Nie bójmy się wypożyczać samochodów. Ale róbmy to z głową.

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

VIEW ALL
TOP