Amerykańska firma wynajmującą samochody

Amerykańska firma wynajmującą samochody

Hertz Corporation wypożyczalnia samochodów, spółka zależna od Hertz Global Holdings Inc., jest amerykańską firmą wynajmującą samochody z siedzibą w Estero na Florydzie, która prowadzi działalność w 9 700 międzynarodowych lokalizacjach korporacyjnych i franczyzowych. Jako druga co do wielkości firma wynajmu samochodów w USA pod względem sprzedaży, lokalizacji i wielkości floty, Hertz działa w 150 krajach, w tym w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji, Australii, Karaibach, na Bliskim Wschodzie i Nowej Zelandii. Hertz Corporation posiada Dollar i Thrifty Automotive Group, która dzieli się na Thrifty Car Rental i Dollar Rent A Car.

Hertz Global Holdings, spółka matka The Hertz Corporation, zajęła 264 miejsce w rankingu Forbes' 2014 Fortune 500 i 296 miejsce w 2016 roku. Od 2016 r. spółka osiąga przychody w wysokości 9,4 mld USD, posiada aktywa o wartości 1,9 mld USD oraz zatrudnia 36 000 pracowników.

Wczesne lata działalności Spółki wypożyczalnia samochodów

Hertz Corporation, pierwotnie znana jako Rent-a-Car Inc., została założona przez Chicago, Illinois native Walter L. Jacobs w 1918 roku. Ta maa wypożyczalnia samochodów rozpoczęła się kilkunastoma samochodami Model T Ford. W ciągu pięciu lat flota Jacob' a rozszerzyła się do 600 pojazdów, generując roczne przychody w wysokości około 1 mln USD. John D. Hertz, właściciel Yellow Truck i Coach Manufacturing Company, zainteresował się tą marką, co doprowadziło do jej zakupu w 1923 roku. Następnie nazwę zmieniono na Hertz Drive-Ur-Self System.

auto-zastepcze-z-oc-sprawcy-ubezpieczenie

Jacobs, mimo że został sprzedany Johnowi Hertzowi, do 1961 roku pełnił funkcję prezesa i dyrektora operacyjnego Hertza Drive-Ur-Self System. Po trzech latach własności John Hertz sprzedał w 1926 r. markę wypożyczalni samochodów Warszawa firmie General Motors Corporation, która w 1943 r. nabyła pozostałe udziały Yellow Truck i Coach Manufacturing Company. Pod własnością General Motors w 1926 r. spółka wydała pierwszą kartę opłaty za wynajem samochodu, w 1932 r. otworzyła pierwszą lokalizację wynajmowanego samochodu na lotnisku w Chicago w Midway Airport, a w 1933 r. wprowadziła pierwszy jednokierunkowy plan wynajmu. Hertz Drive-Ur-Self System rozszerzył swoje usługi na Kanadę w 1938 r., Europę (Francja) w 1950 r., a Amerykę Południową w 1961 r.

Amerykańska firma wynajmującą samochody

John Hertz odkupił markę od General Motors w 1953 roku za pośrednictwem swojej innej firmy, The Omnibus Corporation. Jako nowy właściciel zmienił nazwę marki na The Hertz Corporation i w 1954 r. wprowadził ją na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych. W 1988 r. Hertz Corporation przeniosła swoją siedzibę z Midtown Manhattan do Park Ridge, New Jersey.
John Hertz, działający jako The Hertz Corporation, kupił w 1954 roku nowojorską firmę Metropolitan Distributors, zajmującą się leasingiem samochodów ciężarowych, w tym 4000 samochodów ciężarowych. Przejęcie to zwiększyło flotę Hertz Corporation do 15 500 samochodów ciężarowych i 12 900 samochodów osobowych.

W 1967 roku, The Hertz Corporation stała się spółką zależną Radia Corporation of America. W 1985 r. przedsiębiorstwo zajmujące się krótkoterminowy wynajmem samochodów zostało sprzedane spółce UAL Corporation, znanej później pod nazwą Allegis Corporation, za transakcję w gotówce w wysokości 587,5 mln USD. Ta akwizycja rozszerzyła zakres dzierżawy i leasingu pojazdów firmy Hertz, obejmując prawie 400 000 samochodów osobowych i ciężarowych w 120 krajach na całym świecie.

Latem 1987 roku prezes Allegis Corporation i prezes Frank A. Olson ogłosili, że firma będzie sprzedawać Hertz z powodu zmian wewnętrznych. Park Ridge Corporation, należący do Ford Motor Company i przez nią eksploatowany, zakupiło Hertz w październiku 1987 r. za cenę 1,3 mld USD.

Hertz wypożyczalnia samochodów

Do drugiego kwartału 2005 r. Hertz wypracował około dziesięć procent całkowitego zysku brutto Forda. Jednakże po 18 latach własności Ford Motor Company ogłosiła, że sprzeda markę Hertz z zamiarem skupienia się na budowie samochodów osobowych i ciężarowych Forda. Private Equities Clayton, Dubilier & Rice, The Carlyle Group i Merrill Lynch Global Private Equity zgodzili się nabyć wszystkie akcje spółki Hertz za kwotę szacowaną na 15 mld USD, w tym zadłużenie, oraz sam biznes za 5,6 mld USD w 2005 roku.

Działając jako grupa publiczna od listopada 2006 roku pod kierownictwem Clayton, Dubilier & Rice, Hertz zaczął rozwijać swoją działalność w Europie i Wielkiej Brytanii. Pod koniec grudnia 2009 r. Hertz ogłosił przejęcie od londyńskiej firmy z siedzibą w Montagu Private Equity zajmującej się sprzedażą samochodów używanych British Car Auctions (BCA) za kwotę szacowaną na 390 mln GBP.

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

VIEW ALL
TOP