Wyjazd na Mazury – wynajem samochodu

Wyjazd na Mazury – wynajem samochodu

Planujesz weekendowy wypad ze znajomymi na Mazury? A może chcesz spędzić cały urlop zwiedzając te piękne okolice, gdzie królują krystalicznie czyste jeziora otoczone wyjątkową przyrodą? Dobrym pomysłem na wycieczkę w większym gronie będzie wynajem samochodu. Podpowiadamy, jak wybrać ofertę szytą na miarę potrzeb.

wynajem auta na mazury z Warszawy

Wynajmij samochód - wyjazd na Mazury

Wynajem samochodu lub busa – dlaczego to się opłaca?

Wyjazd na Mazury z innych zakątków Polski wymaga zaplanowania podróży. Zarówno młode osoby (np. studenci lub uczniowie ostatnich klas szkoły średniej), jak i nieco starsi turyści coraz częściej rezygnują ze środków transportu publicznego. Wielogodzinna podróż przepełnionym pociągiem nie należy do największych przyjemności, a noszenie pokaźnego bagażu bywa kłopotliwe. Podobna sytuacja dotyczy wyjazdów autokarami obsługiwanymi przez prywatnych przewoźników lub PKS. Trasy nie zawsze idealnie wpisują się w indywidualne potrzeby, a brak miejsca na bagaż może dać się podróżnym we znaki.

Każda wypożyczalnia samochodów z Warszawy wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom osób planujących weekendowe lub wakacyjne wypady i oferuje szeroki wybór aut osobowych, mini-busów oraz większych busów do wynajęcia. Młodsze osoby, które nie zawsze posiadają własny samochód lub dysponują kilkunastoletnimi pojazdami nieodpowiednimi na długie trasy, często wynajmują auta osobowe.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się również wynajem busów 9-osobowych, które są komfortowe i pozwalają na ekonomiczną podróż w większym gronie. Wyjazd wspólnie ze znajomymi jednym pojazdem jest tańszy niż podróż dwoma lub trzema autami prywatnymi.

Podczas wynajmu mikro-busa warto zainteresować się, czy wypożyczalnia aut z Warszawy umożliwia wpisanie do umowy dwóch kierowców – w takim przypadku wielogodzinna podróż będzie o wiele wygodniejsza, ponieważ jedna osoba nie będzie musiała spędzić całej trasy za kierownicą (plusem jest brak zmęczenia, mniejsza liczba przystanków i szybszy dojazd do celu).

Wynajem samochodów – dobierz ekonomiczne auto

W sezonie wakacyjnym wiele wypożyczalni samochodów przeżywa duże oblężenie. Wynajem samochodów w lipcu i sierpniu wymaga więc wcześniejszej rezerwacji. Osoby, które będą chciały dokonać jej w ostatniej chwili, często mają problem z dostępnością wybranego modelu wynajętego auta. Wcześniejsze przejrzenie ofert wypożyczalni i dokonanie rezerwacji online z dużym wyprzedzeniem zagwarantuje dostępność wielu różnych modeli, co pozwoli dobrać komfortowy, bezpieczny i oszczędny pojazd.

Auto z ekonomicznym silnikiem to duże oszczędności. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zawsze można wydać na dodatkowe atrakcje na miejscu. Warto sprawdzić spalanie przede wszystkim na trasach, ponieważ podczas podróży na Mazury z drugiego końca Polski będziemy poruszać się głównie po drogach szybkiego ruchu, a nie zakorkowanych ulicach.

Gdy wypożyczalnia aut z Warszawy stosuje limitu kilometrów, najlepiej jest wcześniej wyliczyć kilometry dzielące naszą miejscowość od miejsca docelowego i w przybliżeniu rozplanować trasę zwiedzania na miejscu. Podczas tygodniowego lub dwutygodniowego urlopu idealnie sprawdzi się wynajem samochodu w Warszawie bez limitu kilometrów, ponieważ w ten sposób można uniknąć stresu i swobodnie poruszać się po regionie (dojeżdżać do jezior, zwiedzać miejscowe zabytki, planować krótkie wypady do sąsiednich miejscowości turystycznych).

Pamiętaj o bezpieczeństwie na drodze

Podróż powinna być przede wszystkim bezpieczna. Zanim podpiszemy umowę na wynajem samochodu lub busa, warto dokładnie sprawdzić flotę wybranej wypożyczalni. Obecnie coraz częściej firmy proponują nowe auta (np. z roku 2017 lub 2016).

Kolejną kwestią jest wyposażenie pojazdu. Bezpieczeństwo na drodze zwiększą:

 • system ABS i ESP,
 • czujniki parkowania,
 • system kontroli zjazdów ze wzniesień (DBC),
 • czujniki ciśnienia w oponach,
 • wspomaganie układu kierowniczego,
 • tempomat z ogranicznikiem prędkości (idealny, gdy wynajmujemy szybkie auto),
 • poduszki powietrzne (przy fotelu kierowcy i pasażerów),
 • nowoczesne pasy bezpieczeństwa (np. wyposażone w specjalne napinacze i czujniki obecności pasażera).

Wyjazd na mazury – jakie atrakcje warto zobaczyć?

Wynajem samochodu w Warszawie i wypad ze znajomymi na Mazury to doskonały sposób zarówno na krótki (kilkudniowy) wypoczynek, jak i dłuższy urlop. Doskonałym miejscem wypadowym będzie Giżycko słynące nie tylko z wielu atrakcji, ale także doskonale rozwiniętej infrastruktury turystycznej (hotele, pensjonaty i inne obiekty noclegowe, restauracje itp.).

Region powinien spełnić wymogi miłośników pieszych wędrówek, rowerów, kajaków oraz żeglowania. Liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe wiodą przez malownicze okolice zachwycające dziką przyrodą. Jeziora to także doskonałe miejsce do pływania. Osoby, które nie wyobrażają sobie letniego wypoczynku bez opalania, powinny być zachwycone plażą gminną w Kruklankach koło Giżycka. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się również tajemnicze wyspy na jeziorach (m.in. Wyspa Upałty oraz Piramidowa na jeziorze Mamry).

Wśród atrakcji nie brakuje również:

 • lotów widokowych balonami, samolotami i motolotniami,
 • skoków spadochronowych,
 • ciekawych zamków (m.in. w Giżycku, Kętrzynie, Węgorzewie),
 • zabytków (stylowe dworki i pałacyki, klasztory).

Miłośnicy historii mogą odwiedzić pole bitwy w Grunwaldzie. Mazury to także szerokie połacie pięknej przyrody (Mazurski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Narodowy, Puszcza Piska, Puszcza Borecka).

Wynajem samochodu pozwoli zaplanować ciekawy pobyt obejmujący nie tylko pobyt w Giżycku czy Mikołajkach, ale także zwiedzanie licznych atrakcji na całych Mazurach i w okolicach.

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

VIEW ALL
TOP