Niezbędne wyposażenie przy wynajmie samochodów dostawczych, cz. I

Niezbędne wyposażenie z wypożyczalni samochodów dostawczych, cz. II

Kontynuując temat aut dostawczych z wypożyczalni samochodów, w tym naszego wynajmu w Warszawie, przyjrzymy się dziś zagadnieniom związanym z zabezpieczeniami skrzynki ładunkowej pojazdu. Jest to jeden z popularniejszych rodzajów nadwozia i obok vanów oraz pick-upów stanowi istotne wsparcie osób prywatnych i przedsiębiorców, którzy potrzebują przewozić ładunki w bezpieczny sposób.

Z wypożyczalnią samochodów nie martwisz się o szczegóły

Decydując się na współpracę z dowolną wypożyczalnią samochodów w Warszawie możesz sprawdzić, czy ma ona w swojej gamie ofertowej usługi charakterystyczne dla wynajmu samochodów dostawczych. Tak jak przy wynajęciu auta osobowego, ważne jest wyposażenie, które usprawnia prowadzenie pojazdu kierowcy, ale także wszelkie systemy mocujące i zabezpieczające przewożone załadunki.

Ze względu na to, że dopuszczalna masa całkowita omawianych w tym artykule samochodów dostawczych wynosi 3,5 tony, sam załadunek nie waży zazwyczaj więcej niż 1000-1500 kg. Nie ma zatem potrzeby zabezpieczania łańcuchami na przykład ciężkich maszyn i urządzeń, lecz również tutaj priorytet stanowi bezpieczne przewożenie wszelkich towarów. Przy wynajmie zapytaj o poniższe opcje.

1. Bezpośrednie mocowanie ładunku – omawiane w poprzedniej części łańcuchy oraz pasy napinające to jedne z szerokiej gamy rozwiązań, które współgrają z fabrycznymi elementami nadwozia; przykłady to:

  • pasy mocujące – unieruchomienie ładunku od góry lub mocowanie bezpośrednie,
  • odciągi łańcuchowe – niezawodne w przypadku ostrych krawędzi załadunku,
  • liny stalowe – w wersji okrągłej lub płaskiej, z dodatkowymi zaciskami i oplotkami.

2. Stabilizowanie z użyciem materiałów dodatkowych – ważnej jest, ile palet można ustawić obok siebie w przestrzeni załadunkowej, gdy to właśnie na paletach najczęściej będzie przewożony towar. Można wtedy zastosować:

  • folię rozciągliwą – znaną również jako folia „stretch”; cenioną za wszechstronność, aplikowana ręcznie lub z użyciem maszyny zwanej owijarką,
  • folię termokurczliwą – do palet z drobnymi ładunkami, obkurczającą się pod wpływem ciepła ze specjalnego pistoletu gazowego,
  • blokadę z samych palet – ma zastosowanie w przypadku wolnej przestrzeni; w puste miejsca układane są lub ustawiane pionowo palety.

3. Zabezpieczenia stosowane bezpośrednio na podłogę – materiały i systemy zapobiegające przesuwaniu się palet lub przewożonych w inny sposób załadunków, są często stosowane na całej powierzchni podłogi dla optymalnych efektów. Przykłady:

  • maty gumowe – wykonane z granulatu gumowego, mogą mieć różne grubości (zazwyczaj 3-8 mm),
  • maty filcowe – w wersji klasycznej lub samoprzylepnej, często powlekane dodatkowo warstwą kleju,
  • papiery antypoślizgowe – może to być papier z recyklingu, czy tektura falista, a określone właściwości nadawane są poprzez nakładanie polimerów.

Niezależnie od tego, czy mocowanie oparte jest na konkretnej konstrukcji, czy na zastosowaniu mat zwiększających tarcie, warto sprawdzić ich atesty.

Ochrona skrzyni ładunkowej – to również istotne

Stabilizując i chroniąc przed uszkodzeniem wszystkie przewożone materiały, czy to w ramach wykonywania obowiązków zawodowych, czy na potrzeby prywatne, należy pamiętać również o odpowiednim zabezpieczeniu samego podwozia. Tak jak w przypadku aut osobowych, tak i tutaj wypożyczalnia aut nie podpowiada za przedmioty pozostawione w kabinie kierowcy i w przestrzeni załadunkowej. Klienci z Warszawy i innych miast tym bardziej doceniają solidne blokady.

Wynajmowi samochodów dostawczych należy przyjrzeć się między innymi pod względem funkcjonalności poszczególnych zamków. Gdy mowa o przestrzeni ładunkowej, zamki te są do siebie podobne z zewnątrz, lecz mają liczne pożyteczne funkcje:

  1. działanie samozatrzaskowe – zamek otworzyć należy kluczem, lecz do zamknięcia wystarczy zatrzasnąć drzwi skrzyni ładunkowej; za skuteczność metody odpowiada niewielki mechanizm sprężynowy;
  2. blokada pozycji klucza – w takich konstrukcjach budowa cylindra sprawia, że klucz może być wyjęty tylko wtedy, gdy zamek został zamknięty; zapobiega to sytuacjom, gdy pojazd jedzie z otwartą skrzynią;
  3. nowoczesny mechanizm rygla – w zamkach ryglowanych niemożliwe jest podważenie rygli przy próbie włamania, dlatego dodatkowe zabezpieczenia są zbędne, a przewożone materiały pozostają bezpieczne;
  4. wkładki antyrozwierceniowe – specjalne sztyfty oraz blaszki antyrozwierceniowe w konstrukcji wkładki chronią zarówno w sytuacji prób sforsowania zamka zwykłym wytrychem, jak też wiertarką.

Zamek powinien być odpowiednio chroniony przed działaniem czynników zewnętrznych, co zapewnione jest w nowoczesnych modelach. Standardem są elementy wykonane ze stali nierdzewnej, odporne na wilgoć i na niskie temperatury. Ważne też, że w bębenku, czyli miejscu wkładania klucza, nie zbierają się zanieczyszczenia.

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie to dobry przykład

Potrzeby użytkowników rosną wraz z rozwojem danej branży, co widać również na przykładzie wynajmu aut. Solidna wypożyczalnia samochodów z Warszawy zadba o każdy aspekt współpracy z najemcą. Bezpieczeństwo kierowcy, auta oraz załadunku można uznać za nierozłączne trio, urzeczywistniane jedynie za sprawą nowoczesnych opcji wynajmu samochodów dostawczych.

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

Wypożyczalnia aut poleca

VIEW ALL
TOP