Wypożyczalnia samochodów dostawczych – czyli jak bezpiecznie przewieźć swoje rzeczy?

wynajem busa z kierowca w cenie

Wypożyczalnia samochodów dostawczych – czyli jak bezpiecznie przewieźć swoje rzeczy?

Wypożyczalnia samochodów dostawczych – czyli jak bezpiecznie przewieźć swoje rzeczy? Przeprowadzka, remont czy praca w branży muzycznej, to tylko kilka przykładów w których musimy przewieźć znaczny balast. Wypożyczalnia samochodów dostawczych jest jednym ze sposobów na spełnienie zasadniczego wymogu towarzyszącego takiemu transportowi – bezpieczeństwu naszych rzeczy. W końcu unikatowy kubek z wakacji w Bieszczadach i komputer, który otrzymał kilka dni temu nowy procesor, muszą jakimś cudem przedostać się między tysiącami innych samochodów i trafić do nowego miejsca.

Czy wypożyczania samochodów dostawczych jest droższa niż pomoc znajomego?

Często zdarza się, że chcemy przetransportować spory ładunek, a nie dysponujemy odpowiednim autem. Jest to dość problematyczna sytuacja w której najczęściej o pomoc prosimy znajomych, co uważamy za najtańsze i najlepsze rozwiązanie.
Wszakże weźmy pod uwagę, że prosimy o czyiś cenny czas (a dzisiaj każdy ma go za mało), oraz o pakowanie i przewożenie naszych „tobołów”. Niby to przyjaciel, niby za darmo, a

w praktyce stajemy się szczęśliwym posiadaczem długu wdzięczności względem danej osoby, nie wiemy też, kiedy przyjdzie nam go spłacić. Przede wszystkim jednak, zazwyczaj nie możemy być pewni stanu technicznego auta znajomego.
Wynajem busa jest o tyle prostszym układem, że po prostu płacimy i wymagamy. Mamy również pewność, że podstawione auto będzie sprawne technicznie i w pełni gotowe do jazdy. Wystarczy sprawdzić ofertę wypożyczalni i przekalkulować, która opcja będzie się nam bardziej opłacała.

Co się stanie, jeśli mój samochód będzie przeładowany podczas transportu?

Możliwe, że posiadamy auto z małą pojemnością bagażową i nie jesteśmy w stanie zapakować wszystkich rzeczy na raz. Wtedy zaczyna się kombinowanie – „jakoś dam radę”.
Pakujemy zatem auto pod dach, bagażnik ciągnie się prawie po asfalcie, i modlimy się, by telewizor nie wybił przedniej szyby gdy zahamujemy. W efekcie otrzymujemy brak pełnej sterowności auta i wydłużoną drogę hamowania. Do tego dochodzi łamanie prawa o ruchu drogowym, ponieważ przekraczając dopuszczalną masę całkowitą auta, narażamy się na mandat w wysokości od 20 do 500zł. Policjant powinien również zabronić nam kontynuowania dalszej jazdy. Zatem zostajemy z samochodem i bagażem przy drodze i musimy szukać pomocy.

Chcę wypożyczyć samochód dostawczy, jednak nie jestem pewny swoich umiejętności jazdy.
Nie każdy czuje się pewnie za kierownicą dużego samochodu, szczególnie jeśli należy przewieźć wartościowe rzeczy. Warto zastanowić się wtedy nad skorzystaniem z pomocy kogoś bardziej doświadczonego.
Wypożyczalnia aut oferuje wynajem busa z kierowcą, podstawionego we wskazane miejsce, o podanym czasie. Odejmie nam to wiele stresu z prowadzeniem samochodu przez zakorkowane ulice Warszawy, czy wjeżdżając w wąskie uliczki miasta.

transport bagazowy w wypozyczalni samochodow

Spróbujmy zatem podsumować jakie wady i zalety posiada wynajem samochodów dostawczych.
Wady:

  • Musimy zapłacić

Zalety:

  • Nie jesteśmy nikomu nic winni
  • Przewozimy nasze rzeczy bezpiecznie i zgodnie z prawem
  • Jesteśmy pewni stanu technicznego auta
  • Możemy skorzystać z pomocy doświadczonego kierowcy

Przewóz mienia może dostarczyć nam dużej dawki stresu. Artykuł przedstawia zaledwie kilka aspektów w których możemy spotkać się z pewnymi problemami logistycznymi. Jeśli zależy nam, by nasze rzeczy przejechały z punktu A do punktu B w bezpieczny sposób, to wypożyczalnia samochodów dostawczych jest w stanie pomóc w tej materii. Można niewątpliwie potraktować taką inwestycję jako zabezpieczenie przed narażeniem się na niepotrzebne koszty.