Regulamin wynajmu aut, cz. II: Obowiązki wynajmującego

Regulamin wynajmu aut, cz. II: Obowiązki wynajmującego

Wynajmujący, czyli zgodnie z zapisami umów – wypożyczalnia, określa w umowie swoje zobowiązania. Zapisy te powinny być zgodne z normami prawa cywilnego, aby zabezpieczać również najemcę, czyli osobę która korzysta z wynajmu aut w Warszawie lub innym mieście. Chociaż umowy obejmują zazwyczaj podobne kwestie, często możesz się spotkać z regułami mniej typowymi. Kluczową kwestią jest Twoja satysfakcja, zatem każdą umowę należy dokładnie przeczytać przed podpisaniem.

Wypożyczalnia, której warto zaufać a zapisy umowy

Tutaj tak jak w poprzednim artykule pominiemy oczywiste aspekty związane z wynajem aut, ponieważ czy to Warszawa, czy inne miasta, podstawowe zasady są niezmienne. Wynajmujący, czyli wypożyczalnia, zobowiązuje się do udostępnienia pojazdów w pełni sprawnych, ubezpieczonych, czystych i zatankowanych do pełna. Niejednokrotnie temat ten był poruszany również na naszym blogu. Niektóre kwestie jednak, mimo że należy je uznać za standardowe, podnoszą wartość każdej współpracy.

1. Zwrot kosztów uzasadnionych napraw auta

Tak wynajem długoterminowy, jak i wypożyczenie na kilka godzin, wiązać się może z sytuacjami, gdy konieczna będzie naprawa pojazdu. Obawy Klientów o to, czy wypożyczalnia pokryje koszt naprawy są uzasadnione w sytuacji, gdy do usterki doszło wskutek określonych zaniedbań lub nieuwagi najemcy, na przykład wlania benzyny do zbiornika auta z silnikiem diesla.

Wypożyczalnia pokryje jednak koszty napraw między innymi, gdy:

 • usterka wynika z wcześniejszej awarii, która miała miejsce zanim auto zostało wypożyczone na Twój użytek,
 • sprawność auta została obniżona wskutek naturalnego zużycia części, takich jak klocki hamulcowe,
 • serwisowanie będzie konieczne jako wynik okresowego przeglądu na potrzeby dalszej bezpiecznej jazdy.

Oczywiście napraw można dokonywać wyłącznie za pisemną zgodą wypożyczalni i należy przedstawić wszystkie faktury, rachunki, paragony.

2. Niezawodna pomoc w sytuacjach nagłych

O wszechstronności wypożyczalni aut świadczyć może również, w jaki sposób rozwiązano kwestie dotyczące nietypowych okoliczności. We wzorcowej sytuacji Klient najpierw dokonuje rezerwacji, następnie podpisuje umowę i uiszcza opłatę za wybrane auto. Nie zawsze jednak taki schemat działania jest możliwy.

Nowoczesna wypożyczalnia samochodów jest Twoim sprzymierzeńcem, gdy:

 • udostępnia opcję wynajmu samochodu bez rezerwacji spośród pojazdów aktualnie niezarezerwowanych,
 • daje możliwość zwrotu pojazdu w filii lub wysyła własnego kierowcę, który odbierze auto spod Twojego domu, czy firmy,
 • gwarantuje rozsądne stawki dopłat za spóźnienie w przypadku, gdy auto oddajesz krótko po terminie (2-3 godziny później).

Ważne są również długie godziny otwarcia siedziby wypożyczalni, zwłaszcza opcja całodobowa.

3. Więcej korzyści bez dodatkowych kosztów

Regulamin to nie tylko kilka surowych zapisów o tym co może wynajmujący, czyli wypożyczalnia, a jakie procedury są niedozwolone. W regulaminie znajdziesz też szereg kwestii, do których zobowiązuje się wypożyczalnia, aby sam wynajem był dla Ciebie atrakcyjny, pełen udogodnień oraz korzyści.

Na przykładzie naszej wypożyczalni i działań innych solidnych usługodawców warto wspomnieć o:

 • wynajmie bez limitu kilometrów – zgodnie z ideą, że Klient płacąc za wynajem nie powinien być poddawany takim ograniczeniom,
 • możliwości wyjazdów za granicę – do minimum ograniczone są formalności, wystarczy jedna pisemna zgoda wypożyczalni,
 • wszechstronnej pomocy w przypadku kolizji – dotyczy to między innymi wynajmu z OC sprawcy tak w kwestiach formalnych, jaki i praktycznych.

Umowa zawierająca powyższe i inne zagadnienia powinna być stosunkowo krótka, natomiast zawsze warto poświęcić czas na poznanie jej zapisów.

Wynajem aut w Warszawie, który zawsze przynosi korzyści

Jeżeli chcesz wiedzieć, jakie zaplecze kryje się za tym, że korzystanie z usług wynajmu aut jest tak proste, możemy odpowiedzieć na przykładzie licznych wypożyczalni samochodóww Warszawie. Otóż zanim dojdzie do transakcji wynajmujący - najemca, wiele osób dba o odpowiednie przygotowanie danej gamy usług. Na Tobie spoczywa odpowiedzialność w przypadku własnego auta, natomiast tutaj wszystkiego pilnują specjaliści.

 • Ubezpieczenie. Wypożyczalnia aut poza obowiązkowym OC, obejmuje często auta dodatkowymi polisami na korzystnych warunkach. Możesz więc jeździć bezpiecznie.
 • Prace serwisowe. Czy to autoryzowany serwis w przypadku aut nowych, czy wysokiej klasy warsztaty samochodowe do pozostałych pojazdów, samochody są pod dobrą opieką.
 • Regularne przeglądy. Również wizyty w stacji kontroli pojazdów zlecane są i nadzorowane przez wypożyczalnię, bez obciążania najemców poszczególnymi kosztami.
 • Czyszczenie auta. W ramach umowy najmu odbierasz samochód czysty, zadbany, odświeżony. Wypożyczalnie mają własne myjnie lub korzystają z usług podwykonawców.

Na powodzenie każdej transakcji i na Twoje zadowolenie pracuje zatem sztab doświadczonych, odpowiedzialnych osób, a całość mniej lub bardziej szczegółowo przedstawiona jest w każdej umowie.

Klarowne zasady wynajmu aut – wynajem długoterminowy i pozostałe

Zależnie od oczekiwań Klientów, priorytetem mogą być zapisy dotyczące wszystkich płatności za wynajem aut lub obostrzenia co do użytkowania auta w Warszawie i innych miastach. Bez względu na to, co liczy się najbardziej właśnie dla Ciebie, podpisywana umowa powinna zawierać jasne ustalenia i precyzować wszelkie niejasności. Począwszy od cen brutto po zestawienie opcji dodatkowego wyposażenia, masz prawo do współpracy na podstawie profesjonalnie opracowanego dokumentu.

Już wkrótce rozwiniemy temat aut zastępczych. Zachęcamy do regularnych odwiedzin bloga.

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

Wypożyczalnia aut poleca

VIEW ALL
TOP