Wynajem busa dla szkół – czy nasze dzieci będą bezpieczne podczas podróży?

wycieczkowy wynajem busa z kierowca dla bezpieczenstwa

Wynajem busa dla szkół – czy nasze dzieci będą bezpieczne podczas podróży?

Wynajem busa dla szkół – czy nasze dzieci będą bezpieczne podczas podróży? Pierwsza podróż dziecka na szkolną wycieczkę to nie lada przeżycie, zarówno dla malucha jak i jego rodziców. Jako opiekunowie, pragniemy zapewnić dzieciom jak największe bezpieczeństwo. Jednak czy podróżowanie autokarem faktycznie jest bezpieczne? Czy warto decydować się na wynajem busa na szkolne wycieczki?

Dlaczego bezpieczeństwo? Dlaczego bus?

W ostatnich latach zaczęto zwracać coraz większą uwagę na to w jaki sposób i czy na pewno bezpiecznie podróżują nasze dzieci. Widok starego, głośnego i prawdopodobnie niesprawnego autokaru jeszcze kilkanaście lat temu nie dziwił – dziś budzi ogromne wątpliwości w kwestii bezpieczeństwa.
Szkolne wycieczki czy wyjazdy organizowane przez inne instytucje oświatowe to świetna atrakcja dla dzieci i dopełnienie zwykłych zajęć w sali. Choć każda taka podróż z maluchami wiąże się z wydatkami, zwykle rodzice bardzo chętnie przystają na taki pomysł. Udana wycieczka, powinna być przede wszystkim bezpieczna, dlatego też tak dużą uwagę zwraca się na to, w jakim stanie technicznym jest pojazd. Osoby dorosłe są znacznie bardziej wyczulone na niebezpieczeństwa, które mogą czyhać na trasie, bywają ostrożniejsze i przede wszystkim spokojniejsze jako pasażerowie autokaru. Brak wykwalifikowanej opieki i zaniedbania firmy przewozowej mogą doprowadzić do katastrofalnych wypadków na drodze, niestety z udziałem tych najmłodszych.
Spośród kilku dostępnych form transportu, wynajem busa dla szkół wydaje się najkorzystniejszym i najtańszym rozwiązaniem na niedługie wycieczki. Podróże pociągiem są wygodne, ale nakładają na opiekunów obowiązek ciągłej kontroli dzieci- wagon jest otwierany na przystankach, podopieczni mogliby opuścić pociąg bez zgody. Wycieczka autokarem z wypożyczalni samochodów pod tym względem będzie znacznie bezpieczniejsza.
Pozostaje jeszcze jedno pytanie – autokar czy bus? Wybór pojazdu będzie zależał przede wszystkim od ilości małych pasażerów. Przy liczbie ponad 20, konieczne będzie wynajęcie większego pojazdu.

Wynajem busa, czyli wygoda i udana podróż

Nowoczesne autokary i mniejsze mikrobusy dają nam możliwość wygodnego i bezpiecznego podróżowania. Zanim zdecydujemy się na wybór danej firmy przewozowej, warto sprawdzić jakie auta oferuje, czy miała już do czynienia z pełnieniem usług dla szkół i czy faktycznie nasze dzieci odbędą komfortową podróż.
Najważniejsze są dwie kwestie – wyposażenie pojazdu i jego stan techniczny. W przypadku pierwszej z nich, zwróćmy uwagę na to, czy wypożyczany samochód posiada:

  • pasy bezpieczeństwapodroz busem dzieci
  • wygodne fotele
  • toaletę
  • systemy bezpieczeństwa

Wszystkie te elementy mogą zapewnić wygodną podróż naszym dzieciom. Z pozoru mało istotna toaleta, może naprawdę się przydać, gdy jedziemy na dłuższą wycieczkę z małymi dziećmi.
Jeśli chodzi o stan techniczny pojazdu, oprócz zapewnień, jakie daje nam firma przewozowa i odpowiedniej dokumentacji, możemy ubiegać się o kontrolę przed wyruszeniem w trasę. Zarówno opiekunowie, przedstawiciele szkoły czy rodzice mają pełne prawo do zwrócenia się o taką kontrolę. W tym celu należy zwrócić się zwykle do Wydziału Ruchu Drogowego w konkretnym mieście. Policja sprawdzi trzeźwość kierowcy, stan techniczny hamulców, opon i wiele innych. Sprawdzając, możemy być pewni, że nasze dziecko wyruszy w podroż bezpiecznie, z wykwalifikowanym kierowcą.
Najlepsze firmy to zwykle te, które są polecane przez inne placówki oświatowe i posiadają wieloletnie doświadczenie we współpracy ze szkołami. Jeśli mieszkasz w Warszawie, u nas znajdziesz informacje o oferowanych usługach przewozowych. W każdym mieście z pewnością znajdzie się firma, która dodatkowo oferuje zniżki dla uczniów i opiekunów.

Firmy oferujące profesjonalny wynajem busa dla placówek oświatowych, mogą zagwarantować udaną i bezpieczną podróż naszym maluchom. Kluczowe będzie jednak wybranie sprawdzonej firmy i zadbanie o wyposażenie oraz stan techniczny. Nasze dziecko spędzi wspaniale czas, a my będziemy mogli spać spokojni, pewni jego bezpieczeństwa w trasie.