Niezbędne wyposażenie przy wynajmie samochodów dostawczych, cz. I

Niezbędne wyposażenie przy wynajmie samochodów dostawczych, cz. I

Mocowanie ładunków w samochodach dostawczych jest podstawą bezpiecznego transportu. Obowiązujące przepisy i normy, w tym norma unijna PN-EN 12195 „Mocowanie ładunków. Bezpieczeństwo”, jasno określają praktyki dozwolone i zakazane. Dotyczy to również floty użytkowanej w ramach wynajmu samochodów dostawczych, które w Warszawie są chętnie wybierane przez Klientów ze względu na korzystne warunki współpracy z wypożyczalnią samochodów dostawczych. Wystarczy znaleźć odpowiedniego usługodawcę.

Główne systemy mocujące ważne przy wynajmie samochodów

Potencjał systemów mocujących można rozważać z uwzględnieniem poszczególnych elementów, lecz przedstawienie cech całego systemu to zdecydowanie bardziej obrazowy opis. Wiedząc, co chcesz zabezpieczyć i unieruchomić na czas transportu, szybko wybierzesz wersję odpowiednią dla siebie.

1.Pasy mocujące wykonane z włókien poliestrowych. Trwałe włókna syntetyczne zachowują swój kształt i wytrzymałość mimo długoletniego użytkowania. Pasy są lekkie, więc nie przygniatają załadunków, a jednocześnie solidnie mocują przewożone towary.

  • Budowa systemu: specjalna taśma wyposażona jest w końcówki mocujące i urządzenie napinające.
  • Sposób mocowania: przez opasanie od góry i po bokach, na przykład gdy towar przewożony jest na paletach.
  • Dodatkowo: możliwe jest również mocowanie do zaczepów w ramie pojazdu, zależnie od jego konstrukcji.

2. Odciągi łańcuchowe do zabezpieczania maszyn i innych dużych elementów. Opcja z regulacją długości jest standardem w dobrze zaopatrzonej wypożyczalni samochodów dostawczych i sprawia, że jeden system odpowiednio unieruchomi pojazdy różnej wielkości.

  • Budowa systemu: dwa ciągi łańcucha połączone są napinaczem, zakończone hakami mocującymi z zabezpieczeniem.
  • Sposób mocowania: przez kotwienie, czyli przypięcie haków do specjalnych uchwytów w przyczepce lub naczepie.
  • Dodatkowo: specjalny hak skracający pozwala dostosować długość łańcucha do wielkości załadunku.

3. Stalowe liny mocujące w wersji rozciągliwej. Są bardziej efektywne niż pasy tekstylne przy zabezpieczaniu ładunków wielkogabarytowych o dużej masie. Odpowiednio użyte nie powodują uszkodzeń, są w pełni bezpieczne dla transportowanych towarów.

  • Budowa systemu: na każdą linę stalową składa się określona ilość drutów (opcja 6-splotkowa to minimum 114 drutów), zakończenia stanowią pętle, kausze lub ogniwa.
  • Sposób mocowania: zależnie od rodzaju załadunku i typu pojazdu, możliwe jest opasanie lub mocowanie bezpośrednie.
  • Dodatkowo: niektóre liny mają zakończenia w postaci kauszy i haka z zabezpieczeniem, dostępne są również inne opcje.

4. Systemy łączone z dwóch lub więcej metod mocowania. Kluczową kwestią jest, aby wszystkie siły zabezpieczające działały jednocześnie, niezależnie od tego, czy towar zabezpieczony jest od góry, czy mocowany z blokowaniem podstawy.

W przypadku wynajmu samochodów na dłuży czas, na przykład wynajmu długoterminowego, Klienci wypożyczalni z Warszawy i innych miast mogą liczyć na rozwiązania indywidualne. Szczegółowe ustalenia pozwalają dobrać systemy do faktycznych potrzeb.

Dlaczego odpowiednie zabezpieczenia są tak istotne

Wszechstronne działania wypożyczalni samochodów dostawczych obejmują również solidne przygotowanie pojazdów do codziennej pracy. Decydując się na wynajem samochodów, gdy prowadzisz firmę w Warszawie lub jednorazowo na użytek prywatny sprawdź, czy poszczególne pojazdy mają odpowiednie zabezpieczenia. Jest to ważne z określonych powodów.

1. Będziesz jeździć bez ryzyka poniesienia kar nakładanych przez ITD

Inspekcja Transportu Drogowego nakłada kary za nieprawidłowości wykryte podczas kontroli. Znaczenie ma zarówno rodzaj mocowań i zabezpieczeń, jak również ich ilość. Jeżeli zabezpieczeń tych jest zbyt mało, ITD może zakazać dalszej jazdy do czasu odpowiedniego unieruchomienia załadunku.

2. Każda Twoja podróż przebiegnie bezpiecznie dla innych pojazdów

Brak odpowiednich mocowań to ryzyko wypadnięcia towaru ze strefy ładunkowej lub przechylenia pojazdu, a w skrajnych przypadkach – upadku samochodu na jedną stronę. Właściwe rozłożenie ładunku na naczepie jest zatem priorytetem, całość należy sprawdzić przed rozpoczęciem trasy i ewentualnie dołożyć mocowań.

3. Zabezpieczysz się na okoliczność trudnych i nietypowych warunków

Współczesne pasy mocujące oraz wszelkie akcesoria są odporne na działanie skrajnych temperatur, a także na wilgoć, szarpnięcia oraz przeciążenia. Idealną sytuacją jest, gdy transport przebiega spokojnie i zgodnie z planem, jednak świadomi różnych okoliczności dbamy, aby wszelkie systemy mocujące były gotowe również na bardziej ekstremalne warunki.

Wynajem samochodów w Warszawie z gwarancją jakości zabezpieczeń

Auta dostawcze stanowią znaczną część floty, gdy mowa o wynajmie samochodów w Warszawie, a odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest dbałość wypożyczalni o dostępne pojazdy oraz powiększanie gamy ofertowej. Nie wystarczy jednak oferować takie pojazdy na wynajem – dopełnieniem jest przygotowanie pojazdów, aby mogły one niezwłocznie służyć do wykonywania zadań związanych z transportem.

W kolejnej części artykułu napiszemy o zabezpieczeniach skrzyni ładunkowej z punktu widzenia wypożyczalni samochodów dostawczych i w oparciu o potrzeby Klientów. Zachęcamy do regularnych odwiedzin bloga.

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

Wypożyczalnia aut poleca

VIEW ALL
TOP