OC i inne formy ubezpieczeń – z praktyki wypożyczalni samochodów

OC i inne formy ubezpieczeń – z praktyki wypożyczalni samochodów

Przejazdy prywatne i służbowe, przewóz osób, czy transport towarów z użyciem pojazdów z wypożyczalni samochodów to na terenie Warszawy znaczne udogodnienie. Bez konieczności eksploatowania własnego auta można realizować codzienne plany oraz zadania, zwłaszcza przy braku limitu kilometrów. Ważne jest tutaj ubezpieczenie pojazdów, a także kierowców. Opcje standardowe wliczone są w cenę wynajmu, natomiast warto zapytać również o ubezpieczenia opcjonalne, wprawdzie dodatkowo płatne, lecz zapewniające większy komfort w nieprzewidzianych sytuacjach.

Ubezpieczenie OC, które obowiązuje również wypożyczalnię samochodów

Posiadacze pojazdów mechanicznych zobowiązani są do wykupienia polisy OC – tak mówi Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszy Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. 2003 nr 124 poz. 1152). Zasadność obowiązkowego uiszczania tej opłaty należy mieć na uwadze nie tylko ze względu na ustawę. Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej chroni:

 1. sprawcę kolizji lub wypadku przed poniesieniem całkowitego kosztu naprawy auta osoby poszkodowanej oraz kosztów usług medycznych w przypadku, gdy doszło do określonych obrażeń ciała osoby poszkodowanej;
 2. poszkodowanego, ponieważ opłaty za naprawę pojazdu, wynajęcie auta zastępczego i inne usługi standardowo odpłatne, pokryje ubezpieczyciel sprawcy zdarzenia właśnie z ubezpieczenia OC;
 3. poszkodowanego, również w sytuacji, gdy sprawca nie ma wykupionej polisy lub nie można ustalić jego tożsamości; działania przejmuje wtedy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (więcej o tym w artykule: Wynajęcie samochodu a kolizje – gdy sprawca odjedzie lub nie ma OC).

OC chroni zatem wszystkie osoby, które wskutek zdarzeń drogowych wymagają zadośćuczynienia, a także pojazdy, które w wyniku tych zdarzeń również wymagałyby określonych nakładów finansowych, aby wrócić do stanu sprzed kolizji. Poruszając się zatem autem z wypożyczalni samochodów po Warszawie, lub dalej na terenie kraju i za granicą, zyskujesz odpowiednią ochronę.

Dodatkowe polisy od standardowych po wersje zaawansowane

Do każdej polisy ubezpieczyciel dołącza Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU), lecz nie ma jednego kanonu tych warunków, dlatego współpraca z wypożyczalnią samochodów może się wiązać z określonymi udogodnieniami lub ograniczeniami. Warszawa i inne większe miasta z dużą liczbą wypożyczalni charakteryzują się usługami, w których przeważają korzyści, stąd poszczególne pakiety ubezpieczeń dostępne są często w wersji rozszerzonej, zabezpieczającej na znacznie więcej okoliczności.

1. Ubezpieczenie AC

Autocasco obejmuje pojazd wraz z wyposażeniem standardowym i dodatkowym w sytuacji wypadku lub kolizji, kradzieży, pożaru, ale również na okoliczność następstw zjawisk atmosferycznych, jak ulewne deszcze, gradobicia, czy osuwiska ziemi. W wersji rozszerzonej może to być dodatkowo:

 • pokrycie kosztów przewiezienia uszkodzonego pojazdu do warsztatu samochodowego,
 • opłacenie hotelu na czas naprawy auta, gdy przebywasz daleko od wypożyczalni,
 • pomoc drogowa z dojazdem do miejsca awarii lub zdarzenia drogowego.

Obecnie wypożyczalnie aut mają znaczne więcej możliwości wyboru spośród szerokich gam ofertowych różnych ubezpieczycieli, z korzyścią dla Klientów.

2. Ubezpieczenie NNW

W przypadku Ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zyskujesz ochronę dla siebie i pasażerów, co ma znaczenie między innymi podczas usługowego przewozu osób. Tak podczas podróży służbowych, jak i prywatnych, polisa:

 • dotyczy zdrowia i życia kierowcy oraz wszystkich pasażerów,
 • może obejmować auta osobowe, ciężarowe, dostawcze,
 • działa od początku do zakończenia podróży, łącznie z postojami.

Ważne! Ochrona dotyczy liczby osób uwzględnionych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, niedozwolone są zatem podróże powyżej kompletu pasażerów.

3. Indywidualne wersje ubezpieczeń

Czy to wynajem krótkoterminowy, czy długoterminowy lub opcje pośrednie, wypożyczenie samochodu może dawać opcję skorzystania z dodatkowo płatnych wersji ubezpieczeniowych. W tej kwestii można spotkać między innymi:

 • pomoc drogową Assistance w wersji całodobowej, z dojazdem pod wskazany adres,
 • ubezpieczenie „All inclusive”, na przykład z pomocą medyczną za granicą,
 • ubezpieczenie szyb przedniej, tylnej i bocznych, wyłączonych z wersji podstawowej.

W ramach najbardziej rozbudowanych wersji ubezpieczeniowych zyskasz również dostęp do pomocy prawnej, czy na przykład usługi tłumacza przez telefon.

Jazda autem z wypożyczalni samochodów w Warszawie – to się opłaca

Wynajem pojazdów pod względem ich ubezpieczenia, jest najbardziej korzystny dla osób korzystających okazjonalnie z wypożyczalni samochodów. Użytkownicy mogą wtedy na terenie Warszawy i wszędzie poza nią mieć odpowiednią ochronę bez ponoszenia kosztów całkowitych wykupienia polisy, co ma miejsce w przypadku właścicieli aut.

Podobne oszczędności dotyczą jednak wszystkich kierowców, zwłaszcza tych, których prywatne lub służbowe auta objęte są wyłącznie polisą podstawową. Ideą korzystania z usług wypożyczalni jest beztroska jazda w każdych warunkach, a dobra polisa to jeden z ważnych czynników.

Umów się na rezerwację

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WARSZAWA
Pułaskiego 8b
03-181 Warszawa
E-mail: biuro@ewypozyczalniawarszawa.pl
531 739 726

Wypożyczalnia aut poleca

VIEW ALL
TOP