Wyjdź cało z opresji – auto zastępcze z OC sprawcy bez dodatkowych kosztów

mezczyzna w wynajetym aucie z OC sprawcy

Wyjdź cało z opresji – auto zastępcze z OC sprawcy bez dodatkowych kosztów. Samochód wyłączony z ruchu poprzez wypadek albo kolizję to wskazanie do skorzystania z możliwości wynajęcia samochodu zastępczego z OC sprawcy. Ta dogodna opcja sprawia, że wkrótce po zdarzeniu otrzymasz samochód z wypożyczalni aut, który zastąpi Twój prywatny lub służbowy pojazd do czasu jego naprawy lub nabycia nowego auta.

Zaufaj specjalistom od aut zastępczych z OC sprawcy

Wypożyczalnie samochodów są obecnie doskonale przygotowane również w tej dziedzinie i posiadają odpowiednią flotę do zaspokojenia potrzeb swoich stałych oraz nowych klientów. Kwestie formalne zostały ograniczone do minimum, a samochód zastępczy dostarczany jest na miejsce zdarzenia, aby nie narażać Cię na dodatkowe koszty przewozu osób lub transportu bagażowego.

Aby skorzystać z usług wypożyczalni aut bez zbędnych wydatków, należy w sytuacji wypadku, czy kolizji postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi ustaleniami:

  • zgłoszenie zdarzenia lub spisanie oświadczeń – jeżeli sprawca chce ugodowo rozwiązać sytuację, możecie sporządzić i podpisać zgodne oświadczenia dotyczące całego zajścia. Niezbędne jest wynajem auta zastepczego laweta holujacazapisanie ubezpieczyciela osoby, która spowodowała wypadek oraz danych osobowych kierowcy i danych jego pojazdu. Alternatywą jest wezwanie policji,
  • kontakt z wypożyczalnią samochodów – warto skorzystać z takiej możliwości i powierzyć wypożyczalni aut również kwestie formalne, w tym kontakt z ubezpieczycielem oraz wypełnienie i przesłanie wszelkich formularzy, niezbędnych do otrzymania odszkodowania oraz pokrycia kosztów wynajmu auta przez ubezpieczyciela sprawcy,
  • odbiór auta – auto tej samej lub niższej klasy możesz odebrać z wypożyczalni lub umówić się na jego dostarczenie na miejsca wypadku albo pod inny wskazany przez Ciebie adres. Będziesz mieć samochód na wakacje lub na co dzień i korzystać zgodnie z potrzebami,
  • korzystanie w czasie naprawy – obecnie standardem jest, że możesz jeździć pojazdem z wypożyczalni aut w ramach umowy wynajmu samochodów do czasu zakończenia naprawy Twojego samochodu w serwisie lub jeżeli rzeczoznawca uznał szkodę całkowitą, do czasu zakupu nowego pojazdu.

Nie sposób przygotować się do kolizji, można natomiast być gotowym na ewentualne konsekwencje i działać na tyle rozsądnie, aby bez dodatkowych kosztów korzystać z auta zastępczego.

Czerwone światło dla samochodu z OC sprawcy i dobre rozwiązanie

OC to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego brak jest karalny, natomiast możesz skorzystać z usług wypożyczalni aut nawet gdy sprawcą zdarzenia będzie osoba, która nie wykupiła takiej polisy. Również kiedy sprawca odjechał z miejsca wypadku i niemożliwe jest ustalenie jego tożsamości, będziesz mieć do czynienia z sytuacją, w której na pierwszy plan odnośnie auta zastępczego wychodzi Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Zadaniem tej instytucji jest zabezpieczenie Twojego dobra, jeśli sprawca nie ma ubezpieczenia OC lub nieznane są jego dane. Fundusz pokrywa wtedy koszt wynajmu auta zastępczego, a Ty możesz korzystać z samochodu osobowego lub busa na wynajem bez dodatkowych opłat do czasu naprawy Twojego auta lub do momentu zakupu nowego.

Wyjdź cało z opresji – auto zastępcze z OC sprawcy bez dodatkowych kosztów

Znacznym udogodnieniem w nowoczesnych wypożyczalniach aut jest kompleksowe rozwiązanie kwestii dotyczących auta zastępczego z OC sprawcy. Wystarczy zadzwonić i podczas pierwszej rozmowy można uzyskać niezbędną pomoc. Profesjonalizm oraz doświadczenie w kwestii wynajmu samochodów dostawczych czy osobowych sprawdzają się również w dziedzinie samochodu zastępczego.

Już wkrótce na naszym blogu o możliwości wynajmu auta z lotniska. Zapraszamy!