Oszczędności płynące z wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego

oszczedne wypozyczanie aut w warszawie

Oszczędności płynące z wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego. Każda z tych form współpracy przyczyni się do oszczędności w domowym lub firmowym budżecie i spełni warunki taniego wynajmu samochodów, jeżeli odpowiednio dobierzesz auto, a następnie podpiszesz umowę, która pozwoli korzystać z samochodu na dogodnych warunkach.

Krótkoterminowy wynajem auta – kiedy to się opłaca?

Wynajem krótkoterminowy samochodu obejmuje zazwyczaj czas od 1 doby do 30 dni. W tym okresie możesz korzystać z pojazdu nieprzerwanie, a następnie oddać auto do wypożyczalni lub przedłużyć okres wynajmu samochodu, jeżeli pojazd nie został już zarezerwowany dla innego klienta. Uproszczone procedury sprawiają, że po jednej rozmowie oraz dopełnieniu formalności możesz stać się tymczasowo kierowcą nowoczesnego pojazdu w oparciu o atrakcyjny cennik wynajmu samochodów.deska rozdzielcza w samochodzie

Za wynajmem krótkoterminowym przemawiają między innymi poniższe okoliczności:

  • jednodniowe lub weekendowe wyjazdy prywatne i przewóz osób.
  • imprezy rodzinne, wesela oraz uroczystości poza miejscem zamieszkania,
  • sezonowe projekty realizowane zawodowo nie dłużej niż przez miesiąc,
  • chęć odwiezienia kontrahenta na lotnisko lub skorzystania z wypożyczalni samochodu z lotniska,
  • nagłe potrzeby związane z poważniejszą awarią własnego auta, również w formie samochodu zastępczego.

Bez długotrwałych zobowiązań oraz umowy leasingowej możesz wybrać wynajem samochodu z odpowiednim wyposażeniem i korzystać z niego, aby znacznie oszczędzić swój czas. Plusem jest możliwość przedłużenia umowy wynajmu samochodów, a jeśli auto zostało już zarezerwowane – zmiany na inny pojazd, równie sprawny i komfortowy.

Oszczędności płynące z wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego

W tej opcji auta wynajmowane są zazwyczaj na okres dłuższy niż 24 miesiące. Zbudowana na nowoczesnych pojazdach flota firmy to jednocześnie jej wizytówka. Oferta poszczególnych wypożyczalni samochodów może obejmować także zakup aut na życzenie klienta, jeżeli będą one wynajmowane w takiej właśnie formie czasowej.

Do najważniejszych zalet długoterminowej postaci wynajęcia samochodu można zaliczyć:

  • korzystniejsze warunki finansowe niż w przypadku wynajmu krótkoterminowego,
  • brak obciążeń kosztami wynikającymi z leasingu lub kredytu,
  • bezpłatny serwis oraz sprawdzanie stanu technicznego przez cały okres wynajmu auta,
  • darmowa wymiana opon na letnie i zimowe, ważne także w samochodach na wakacje oraz ferie,
  • gwarantowane auto zastępcze na cały okres naprawy uszkodzonego samochodu.

Prowadząc własną firmę lub będąc podwykonawcą możesz przemieszczać się wygodnie zarówno we własnym mieście, jak też na dłuższych trasach, odwiedzając kontrahentów lub w ramach transportu bagażowego. Korzystną opcją jest także możliwość zmniejszenia lub zwiększenia liczby pojazdów podczas wynajmu, a także wymiana ich na inne modele.

Zanim kupisz samochód, skorzystaj z wynajmu auta

Kupno auta poprzedzone jest zwykle oszczędzaniem lub wiąże się z innymi zobowiązaniami finansowymi. Kwestię tę dobrze opracowały wypożyczalnie samochodów, które po okresie wynajmu dają Ci możliwość zakupu auta na własność. Twoją własnością staje się wtedy sprawdzony pojazd lub większa liczba aut, i nie ma już potrzeby dalszych poszukiwań.

W kolejnym artykule przeczytasz, co wypożyczalnia zrobi za Ciebie w kwestii dbania o auto podczas wynajmu. Możesz skupić się już tylko na przyjemnej jeździe.