Jak wypożyczalnia aut pomaga w kwestii samochodów zastępczych, czyli 5 podstawowych kwestii dla Twojej wygody

auto zastepcze wa wypadek samochodowy 3 kroki uzyskania

Jak wypożyczalnia aut pomaga w kwestii samochodów zastępczych, czyli 5 podstawowych kwestii dla Twojej wygody. Kolizja, wypadek lub inne zdarzenie drogowe, w którym uszkodzone zostało Twoje auto, to wskazanie do skorzystania z możliwości wynajmu samochodu zastępczego. Aktualne ubezpieczenie OC sprawia, że z usługi takiej możesz skorzystać w wypożyczalni aut bez dodatkowych kosztów, ponieważ wszelkie kwestie finansowe pokryje Twój ubezpieczyciel, jeżeli zostaną spełnione odpowiednie warunki.

Samochód zastępczy – wystarczy jeden telefon

Procedury związane z przyznaniem auta zastępczego są obecnie znacznie prostsze i nie wymagają już szczegółowego uzasadniania, że pojazd jest Ci niezbędny do codziennego przemieszania się prywatnie lub służbowo. Argumentem jest sam fakt, że jako kierowca potrzebujesz pojazdu na czas, gdy Twój został uszkodzony. W działaniach wypożyczalni samochodów warto zwrócić uwagę na kilka pożytecznych aspektów.

  1. Dostarczenie auta zastępczego na miejsce zdarzenia

Odmiana usługi door-to-door, w której również samochód zostaje podstawiony we wskazane przez Ciebie miejsce przez pracownika wypożyczalni aut. Jest to niewątpliwa zaleta, gdy stan Twojegostluczka samochodu po wypadku pojazdu uniemożliwia dalszą podróż lub auto jest na tyle uszkodzone, że stwarzałby zagrożenie dla Ciebie i innych uczestników ruchu.

  1. Pomoc w kwestiach formalnych

Dla uzyskania środków z ubezpieczenia konieczne jest zgłoszenie zdarzenia ubezpieczycielowi. To również może zrobić za Ciebie wypożyczalnia samochodów, dbając o wypełnienie i wysłanie wszelkich formularzy zgodnie ze stanem faktycznym. Sprawi to, że korzystanie z auta zastępczego nie będzie niosło ze sobą dodatkowych kosztów.

  1. Fachowe doradztwo przy wyborze samochodu

Możesz wybrać spośród kilku różnych możliwości. Typ nadwozia, liczba miejsc, pojemność bagażnika oraz inne atuty sprawiają, że dany model spełni Twoje oczekiwania. Wynajem busa,

samochodu dostawczego czy osobowego to główne opcje. Ważne, aby zachowana została reguła dotycząca równorzędności klasy auta podczas korzystania z pojazdu zastępczego.

  1. Przegląd i naprawy na czas wynajmu samochodu

Samochód zastępczy będzie udostępniony na cały czas serwisowania Twojego auta, dlatego może się zdarzyć, że gdy okres ten się przedłuży, wynajmowany pojazd będzie wymagał przeglądu lub naprawy. Te koszty również Ciebie ominą, a wypożyczalnia aut odpowiednio zadba o użytkowany przez Ciebie tymczasowo pojazd.

  1. Odbiór samochodu zastępczego pod wskazanym adresem

Pracownik wypożyczalni samochodów może odebrać auto po wcześniejszych ustaleniach, dlatego nie będzie konieczności samodzielnego dostarczenia samochodu do wypożyczalni. Pojazd należy wcześniej zatankować do pełna, zabrać z niego swoje rzeczy i dokumenty oraz być o ustalonej porze tam, gdzie uzgodnisz miejsce spotkania.

Możliwość korzystania z samochodu zastępczego w nowoczesnym wydaniu

Współczesne wypożyczalnie samochodów stawiają na jakość oferowanych pojazdów, dlatego zarówno w propozycji regularnych wynajmów, jak również w ofercie wynajmu samochodu zastępczego, znajdują się odpowiednio wyposażone modele, które wpływają pozytywnie na komfort jazdy. Sprawdzą się między innymi jako samochód na wakacje lub do wykonywania codziennych zadań służbowych.

Standardem jest klimatyzacja oraz nowoczesny sprzęt audio z odpowiednim nagłośnieniem, a także wygodne fotele, również w busach do wynajęcia. Ważna jest również przestrzeń, która sprawia, że kierowca i pasażerowie dobrze zniosą najdłuższą nawet podróż. Samochodem zastępczym dojedziesz daleko, gdy wynajem nie uwzględnia limitu kilometrów.

Jak wypożyczalnia aut pomaga w kwestii samochodów zastępczych, czyli 5 podstawowych kwestii dla Twojej wygody

Konkurencja na rynku sprawia, że jakość usług wypożyczalni samochodów jest na wysokim poziomie, dlatego warto wybrać jedną firmę i mieć przy sobie jej dane kontaktowe. Gdy będziesz potrzebować samochodu zastępczego, bez trudu znajdziesz pomoc, a pojazd otrzymasz na tak długo, jak będzie tego wymagać sytuacja związana z naprawą Twojego auta.

Do tematu aut zastępczych wrócimy w kolejnym wpisie. Warto wiedzieć więcej i mieć świadomość przysługujących Ci możliwości.