Jak to jest w innych krajach? Cz. 5: Wynajem samochodu w Tajlandii

podroz do tajlandii wynajetym samochodem

Jak to jest w innych krajach? Cz. 5: Wynajem samochodu w Tajlandii

Jak to jest w innych krajach? Cz. 5: Wynajem samochodu w Tajlandii. Idealne miejsce na urlop, podróż poślubną czy wakacje od szarej jesieni? Zdecydowanie Tajlandia. Jej klimat z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów, a dostępne środki transportu w przystępnych cenach zachęcają do podróżowania. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by zabukować bilet na samolot, zarezerwować nocleg, skorzystać z wynajmu auta i zachwycić się Krainą Uśmiechu.

Tajlandia – bajeczna kraina, która oczarowała już niejednego obcokrajowca. Egzotyczne krajobrazy, lazurowa woda, rajskie plaże, moc kolorów. Nie trudno zatracić się w jej pięknie, ale żeby to wszystko zobaczyć na własne oczy, trzeba tak zorganizować podróż, by móc na każdym kroku podziwiać ten tajlandzki raj.

Czym poruszać się po Tajlandii?

Istnieje wiele opcji podróżowania po Tajlandii, a ich rozpiętość cenowa zależy głównie od rejonu i środka transportu.indie podroz po azji

Podróżni mają do wyboru taksówki, tuk-tuki, autobusy, samoloty, metro, pociągi, skutery i wiele innych sposobów na szybkie przemieszczanie się. Sprawnie nie równa się bezpiecznie. Azjatycka kultura jazdy może być dla europejczyka dużym szokiem. Bynajmniej nie ze względu na ruch lewostronny. Kierowcy w Tajlandii mają swoje własne reguły zachowania na drodze. Taksówkarze odmawiają kursu, nie włączają licznika kilometrów, naciągają koszty transportu i jeżdżą tak, jakby nie znali drogi. Autobus również nie należy do najlepszych metod przemieszczania się. Chociaż kursują często, to na ogół ich oznakowanie nie jest czytelne, a rozkłady jazdy praktycznie nie występują. Charakterystycznym środkiem transportu jest tuk-tuk. Warto się nim przejechać czysto turystycznie. Zresztą ten, kto raz skorzysta z tego pojazdu, prawdopodobnie nie będzie zachęcony do dalszego przemieszczania się nim. Dużo lepiej jest zwiedzać Tajlandię pociągiem, samolotem lub metrem, ale i one mają swoje ograniczenia. Co zatem wybrać?

Wypożyczalnia samochodów do dyspozycji

Podróżowanie po Tajlandii nie musi być problematyczne, a podróżujący nie jest skazany na niewygody transportu publicznego. Tani wynajem samochodów jest alternatywą, którą wybiera coraz więcej podróżujących ceniących niezależność podczas podróży.

W pobliżu lotnisk większych miast jest mnóstwo firm wynajmujących samochody, co stanowi doskonałe rozwiązanie dla turystów, którzy dopiero wylądowali w Tajlandii. Poza autami turyści mogą również wypożyczyć rowery, motocykle oraz skutery, ale takie pojazdy są polecane tylko tym, którzy dobrze znają warunki tajlandzkiej komunikacji, styl jazdy kierowców oraz umieją dostosować się do panujących, dość ekscentrycznych zasad ruchu. W przypadku wypożyczenia samochodu podróżujący również powinien przygotować się do samodzielnego prowadzenia auta. Łatwiej będzie osobom, które już miały do czynienia z ruchem lewostronnym.

Chcąc wynająć samochód w Tajlandii, trzeba mieć międzynarodowe prawo jazdy, ale niektóre firmy uznają krajowe. Przed podpisaniem umowy wynajmu samochodu, należy upewnić się, czy firma wypożyczająca pojazdy ma renomę, jaki jest stan techniczny samochodu, jakie są opcje ubezpieczenia oraz czy wypożyczalnia wynajmuje również kierowcę. Jeżeli turysta nie jest pewien swoich możliwości poruszania się po tajlandzkich, miejskich drogach, powinien wynająć kierowcę doświadczonego w jeździe po Tajlandii. Natomiast jeśli plan podróży obejmuje głównie mniejsze miejscowości, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie prowadzić wypożyczone auto.

Samodzielne poruszanie się po Tajlandii może okazać się najlepszą opcją podróżowania. Wprawdzie wynajęcie samochodu to nie wszystko, ale odpowiednie przygotowanie się do kierowania pojazdem w Tajlandii jest możliwe. Dla tych z kolei, którzy obawiają się swojego uczestnictwa w ruchu drogowym, mogą czuć się bezpiecznie jako pasażerowie wypożyczonego samochodu z kierowcą. W ten sposób wakacje, podróż poślubna lub urlop będzie niezapomnianym przeżyciem, nieprzerwanie wypełnionym bajecznymi widokami.