Jak to jest w innych krajach? Cz. 4: Wynajem samochodu w Australii

podroz po miescie wypozyczonym samochodem

Jak to jest w innych krajach? Cz. 4: Wynajem samochodu w Australii

Jak to jest w innych krajach? Cz. 4: Wynajem samochodu w Australii, a może by tak wszystko rzucić i jechać na koniec świata? Nie ma sprawy. Australia zaprasza wszystkich, którzy chcą zasmakować przygody po drugiej stronie globu. Wiza, bilet na samolot, wynajem samochodu i można spokojnie zwiedzać kraj kangurów, koali, wombatów i … szczęśliwych ludzi. Bogactwo fauny i flory, wielokulturowość, rajskie plaże i doskonałe warunki do uprawiania sportów ekstremalnych – to wszystko i jeszcze więcej czeka na miłośników podróżowania poza granicami własnego kraju czy kontynentu. Chcąc poznać Australię z całym ogromem jej atutów krajobrazowych i kulturowych, należy zaplanować wyprawę tak, by nic nie umknęło uwadze. Jak zatem przemieszczać się po całym kontynencie?

Dwa sposoby podróżowania – którą wybrać?

Ze względu na powierzchnię Australii zalecane są dwie opcje przemieszczania się. Pierwsza to samolot, którym w najszybszy sposób można przemieścić się z punktu A do punktu B. W Australii funkcjonuje ponad 600 lotnisk ulokowanych po całej powierzchni kraju. Dzięki tak rozwiniętej komunikacji powietrznej podróżujący jest w stanie zwiedzić całą Australię w relatywnie krótkim czasie. Jednak co w tym tempie będzie mógł rzeczywiście zobaczyć, poczuć, dotknąć? Niewiele. Oczywiście prawdopodobieństwo odwiedzenia największych atrakcji turystycznych jest duże, ale skoro już lecieć do Australii, to warto ją poznać nie tylko od strony typowo turystycznej. Australia to wielka przygoda, którą zaleca się realizować samochodem.

Road Trip, czyli o podróży samochodem z wypożyczalni

Najwygodniejszym sposobem poruszania się po Australii jest samochód. A road trip to ulubiona forma spędzania wakacji przez Australijczyków, doceniona przez obcokrajowców, którzy korzystają z wypożyczalni aut, by również móc przemieszczać się w taki sposób. Najczęściej wybieranym pojazdem jest camper. Spełnia on swoje podstawowe funkcje transportowe o

podroz po swiecie z wypozyczanym autem

raz jest  domem na kółkach. Wypożyczenie campera gwarantuje zatem kompleksowy komfort, dzięki któremu podróżujący jest niezależny i sam decyduje o trasie, wielkości bagażu, postojach, posiłkach, drzemkach itp. Australia sprzyja takiemu podróżowaniu ze względu na liczne miejsca kempingowe w parkach narodowych, gdzie podróżujący może odpocząć, odświeżyć się, podziwiać widoki  oraz skorzystać z darmowego grilla. Niektórzy decydują się na wynajęcie mniejszego auta lub wynajem busa. Wypożyczalnie udostępniają różne rodzaje aut w ramach określonej ceny, typu nadwozia oraz jakości. Rezerwując samochód, trzeba prześledzić warianty ubezpieczeń, kaucji oraz limitu kilometrów. Wynajem auta bez kaucji jest możliwy, ale mniej opłacalny. Wówczas potrzeba ubezpieczenia, którego koszt jest zbliżony do ceny wynajmu samochodu. Natomiast wypożyczając samochód z kaucją, podróżującemu zwracane są pieniądze (jeśli auto wróci do wypożyczalni w stanie nienaruszonym). I co podstawowe – do wynajęcia auta potrzeba międzynarodowego prawa jazdy oraz ukończonych 25 lat.

Relokacje – co to jest i dla kogo?

Innym, bardzo zachęcającym do podróżowania po Australii sposobem są relokacje, czyli przestawianie pojazdu z jednego do drugiego punktu za 1 dolara na dzień. Polega to głównie na tym, że podróżujący odbiera samochód wypożyczony przez innego podróżującego w miejscu, w którym zakończył on swoją wycieczkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu wypożyczalnie nie muszą sprowadzać swoich aut z drugiego krańca kraju, a wycieczkowicze mogą tanio przetransportować się z punktu A do punktu B. Relokacje są szczególnie polecane osobom spontanicznym w swoich wycieczkowych decyzjach.

Dostępne sposoby podróżowania po Australii sprzyjają ludziom, którzy pragną poznać każdy zakątek tego wyjątkowego kraju. Wystarczy dokonać formalności, wypożyczyć samochód i ruszyć w wyprawę życia na sam koniec świata.