Jak to jest w innych krajach? Cz.3 – Wynajem samochodu w Indiach

mezczyzna otwiera auto z wypozyczalni

Jak to jest w innych krajach? Cz.3 – Wynajem samochodu w Indiach

Jak to jest w innych krajach? Cz.3 – Wynajem samochodu w Indiach i podróż do Indii to niezapomniane doznania dla wszystkich zmysłów. Z jednej strony kolory, taniec, bogactwo, aromaty, dźwięki, z drugiej tłumy, brud, ubóstwo i smród. To wszystko tworzy kraj kontrastów, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze. Organizacja podróży to wiele kroków, a jednym z nich jest wynajem samochodu. Jak tego dokonać i na co zwrócić uwagę?

Wyobrażeń na temat Indii jest tyle, ile osób zafascynowanych poszczególnymi obrazami przekazywanymi przez bollywoodzkie filmy, reportażowe książki czy potrawy w hinduskich restauracjach. Dla jednych to miejsce spirytualnych uniesień, dla innych – sensualny kraj o silnych, seksualnych fundamentach. Prawdą jest to, że Indie są pełne sprzeczności i dopiero w momencie wkroczenia na teren kraju, podróżujący sam zweryfikuje swoje wyobrażenia z rzeczywistością.

Indyjskie drogi – tylko dla kolekcjonerów mocnych wrażeń

Jazda po drogach w Indii to prawdziwy sport ekstremalny. Stan nawierzchni, styl prowadzenia pojazdów, nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego, fatalny stan techniczny środków transportu, tłumy, święte krowy na ulicy i lewostronny ruch. To wszystko gwarantuje europejczykowi naprawdę mocne wrażenia. Jednak w tym komunikacyjnym chaosie można się odnaleźć, ale na ogół tylko w teorii. Fakt – tubylcy łamią przepisy, trąbią, pędzą jak szaleni i jeżdżą w ten sposób codziennie, ale dla obcokrajowca to zjawisko, które bezpiecznie jest tylko obs

zabytki indii Taj Mahal

erwować, a nie uczestniczyć w tym. Rozsądniejszym rozwiązaniem przemieszczania się po Indiach są pociągi, autobusy, taksówki oraz riksze, które w szybki sposób zapewnią transport po całym terytorium Indii. Jednak są one przeludnione, co może stanowić dyskomfort dla turystów nieprzepadających za towarzystwem oraz dotykiem obcych ludzi.

A może skorzystać z wypożyczalni aut?

Chcąc poruszać się po indyjskich drogach, podróżujący musi posiadać międzynarodowe prawo jazdy. Chociaż nie ma większych trudności z formalną stroną samodzielnego prowadzenia samochodu, taka jazda nie jest praktykowana. Nawet jeśli turysta odważy się wjechać na drogę, szybko zrezygnuje z tego pomysłu, o ile życie mu miłe. Z tego względu warto skorzystać z taniego wynajmu samochodu z kierowcą.

  • Ile kosztuje wynajem?

Na koszt wynajęcia samochodu składa się wiele elementów i głównie zależy od: ilości osób, paliwa, wybranej trasy, ilości kilometrów, opłat drogowych oraz zakwaterowania i wyżywienia kierowcy. Im więcej opcji w jednym pakiecie, tym lepiej. Podróżujący płaci raz, bez obawy o dodatkowe koszty naliczane po odstawieniu samochodu z kierowcą.  Jadąc do Indii, trzeba przygotować się na to, że w Indiach wszyscy się targują. Należy zatem pamiętać, by negocjować cenę i dodatkowe usługi wynajmu.

  • Dla kogo?

Korzystanie z wypożyczalni aut jest szczególnie zalecane dla grupy podróżujących. Jeżeli turysta chce zwiedzać Indie samotnie, lepszym sposobem przemieszczania się jest transport publiczny. Rekomendowane jest jednak podróżowanie w większym gronie osób ze względów bezpieczeństwa.

  • Gdzie i jak?

Możliwość wynajęcia samochodu oferują biura turystyczne i hotele, których jest pod dostatkiem, a szerokość ich ofert z pewnością zadowoli każdego turystę. Żeby wynająć samochód na wakacje z kierowcą, trzeba mieć pieniądze. Po prostu.

  • Dlaczego z kierowcą jest lepiej?

Nikt tak jak doświadczony kierowca nie zapewni bezpieczeństwa podczas podróży. Zwłaszcza w tak wariackim stylu jazdy oraz na ekstremalnych trasach, jakie oferują Indie. Dodatkowo hinduski kierowca może pełnić również rolę przewodnika.

Wszyscy, którzy snują marzenia o Indiach, muszą ją poznać poprzez bezpośrednie poznanie jej uroków i różnic. Nieprzemyślany transport po hinduskich drogach może być przykry w skutkach, a w najlepszym przypadku przysporzyć dużo stresu. Żeby uniknąć takich sytuacji, najlepiej jest zadbać o bezpieczeństwo i skorzystać z wynajmu samochodu na warunkach sprzyjających podróży.