Jak to jest w innych krajach? Cz.2 – Wynajem samochodu w Chinach

wynajem samochodu w podrozy po azji wschodniej

Jak to jest w innych krajach? Cz.2 – Wynajem samochodu w Chinach entuzjaści przekraczania granic nie tylko terytorialnych, ale również kulturowych powinni chociaż raz wybrać się w podróż do Chin. Azjatycka rzeczywistość z pewnością dostarczy wielu niesamowitych przygód, dlatego przed wyprawą należy zatroszczyć się o wynajem auta, by ułatwić sobie transport po tym zróżnicowanym kraju.

Ciekawość świata jest cechą, która zabrania człowiekowi stać w miejscu. To siła napędowa, dzięki której podróżnicy zyskują pewność siebie na zupełnie obcym terenie. Owa pewność jednak nie jest dana człowiekowi, a wypracowana między innymi za sprawą odpowiedniego przygotowania do podróży, w tym wynajęcia auta zapewniającego wygodę przemieszczania się i dającego możliwość poznania rożnych zakątków poznawanego kraju.

Wynajem auta – czy to w ogóle się opłaca?

Chińska komunikacja jest dość tania. Turyści przemieszczają się po miastach najczęściej taksówkami, za którą płacą około od 7 do 13 juanów. Przejazd autobusem natomiast to koszt od 1 do 3 wynajem aut w chinach kultura azjijuanów. Niezależnie od tego, którą z dostępnych usług transportowych wybierze podróżny, musi wykazać się szczególną cierpliwością i czujnością. Taksówkarzom zdarza się nie włączyć licznika, nie jechać w wyznaczonym przez pasażera kierunku, a nawet nie wziąć kursu. W autobusach natomiast jest bardzo tłoczno, więc o kradzież nie trudno. Tubylczy kierowcy jeżdżą szybko i lekkomyślnie w porównaniu do zachodniego stylu jazdy. Zatem odpowiadając na pytanie – czy wynajem auta się opłaca? – można z czystym sumieniem odpowiedzieć, że jak najbardziej jest to zalecane. Podróżny uniknie stresu, nieprzyjemności i straconego czasu.

Chińskie prawo jazdy

Turysta nie może wjechać własnym samochodem do Chin, zatem wynajem samochodu jest jedyną opcją wygodnego, niezależnego i bezpiecznego przemieszczania się z punktu A do punktu B. Aby pozwolić sobie na ten luksus, potrzeba zdać egzamin i otrzymać chińskie prawo jazdy, które wydawane jest przez policję na podstawie krajowego prawa jazdy obcokrajowca. Dodatkowo trzeba nadmienić, że podróżny może otrzymać dokument uprawniający do prowadzenia samochodu na terenie Chin, jeżeli jego zezwolenie na pobyt obejmuje minimum rok. Ten fakt może poważnie pokrzyżować plany podróżującym, ale i na tę okoliczność jest rozwiązanie. Wystarczy wynająć samochód z kierowcą.

Jak to jest w innych krajach? Cz.2 – Wynajem samochodu w Chinach

Auto można wypożyczyć przez portale oferujące usługi wynajmu pojazdów, ale najczęstszym rozwiązaniem w przypadku Chin jest skorzystanie z wypożyczalni aut z lotniska. W hali przylotów znajdują się biura firm wypożyczających samochody z kierowcą (ze względu na brak możliwości poruszania się własnym autem czy pojazdem bez chińskiego prawa jazdy). Korzystając z takiej usługi, można zyskać atrakcyjne warunki wynajmu dostosowane do wymagań podróżującego. Zwłaszcza kiedy obcokrajowiec odwiedza Chiny bardziej jako turysta, niżeli jako podróżnik, który planuje kilka dobrych miesięcy eksplorowania tego kraju Azji.

Podróż do Państwa Środka jest wyzwaniem pod każdym względem. Być może dlatego też jest to kraj, który przyciąga tak szerokie grono zarówno turystów, jak i rasowych podróżników. Problemy związane z wyprawą do Chin zaczynają się już na samym początku podróży, ale trzeba przyznać, że kłopoty związane z transportem niekoniecznie są tak poważne, jak mogłoby się wydawać. Podróżujący nie musi być skazany na łaskę i niełaskę kierowcy taksówki czy autobusu. Nie musi też od razu starać się o chińskie prawo jazdy. Może po prostu skorzystać z wynajmu auta z kierowcą i ułatwić sobie tym samym podróż, zwiedzając Chiny bez stresu związanego z utrudnionym przemieszczaniem się zarówno po mieście, jak i między miastami