Idealny samochód na wyjazd z rodziną – 4 wygodne typy pojazdów z wypożyczalni aut

wyjazd z rodzina na wakacje wynajetym autem

Idealny samochód na wyjazd z rodziną – 4 wygodne typy pojazdów z wypożyczalni aut. Turystyka weekendowa, wakacyjna oraz świąteczna stanowią dobrą okazję do skorzystania z możliwości wynajmu samochodu. Nowoczesne auto, bezpieczne oraz pełne udogodnień sprawi, że podróż minie przyjemnie wszystkim jej uczestnikom, a czas spędzony wspólnie w drodze będzie wolny od wszelkich motoryzacyjnych trosk.

Samochód rodzinny z wypożyczalni aut– to się opłaca!

Jeżeli na co dzień jeździsz niewielkim autem lub stan techniczny pojazdu może budzić zastrzeżenia, skorzystaj z usług wypożyczalni samochodów. Bogata oferta marek i modeli sprawi, że bez trudu znajdziesz samochód, który będzie optymalny dla Ciebie i Twoich bliskich. To także okazja, aby przetestować samochód na wakacje w podróży, jeżeli planujesz zakup nowego. Trudno wyobrazić sobie lepszą jazdę próbną.

Wracając do kwestii podróżowania, wynajęcie samochodu rodzinnego to szerokie pojęcie, dlatego można je rozważać między innymi pod kątem typu nadwozia oraz charakteru danego auta.

  1. Kombi

Samochody z nadwoziem typu kombi nowej generacji są na tyle przestronne, że z tyłu na siedzeniach można swobodnie umieścić trzy foteliki lub podkładki samochodowe. Starsze dzieci lub osoby wypozyczalnia samochodu na wakacje i urlopdorosłe będą także wygodnie podróżować, ponieważ miejsca jest dużo zarówno pomiędzy rzędami siedzeń, jak i nad głową. To ważny aspekt podczas przewozu osób.

Istotną kwestią jest także bagażnik, znacznie większy niż w autach typu sedan. Na wzór transportu bagażowego bez trudu umieścisz w nim duże walizki oraz sprzęt sportowy, nie zajmując przestrzeni pasażerskiej. Dodatkową zaletą przy tak znacznej ładowności jest dynamiczny wygląd i sportowy charakter, kiedyś zupełnie obce samochodom kombi. Auta dostępne na zasadzie wynajmu długoterminowego i krótkoterminowego. Przykładowe modele: Ford Mondeo oraz Skoda Octavia.

  1. SUV

Połączenie samochodu wysokiej klasy oraz auta terenowego. Auta te występują w wersjach 5- lub 7-osobowych, dlatego również liczna rodzina poczuje się dobrze, a odpowiednia wielkość siedzeń sprawia, że dziecięce foteliki będą mieć solidne oparcie. SUV to nieco mniejsza alternatywa 9-osobowego busa.

Mocne zawieszenie oraz liczba koni mechanicznych sprawia, że nawet na bezdrożach samochód prowadzi się lekko, a jednocześnie dobrze trzyma się jezdni. Imponująca pojemność bagażnika zazwyczaj przekracza 1500 litrów, dlatego możesz planować najdłuższą nawet podróż, na wzór firm przewozowych. Przykłady SUV-a dostępnego w niektórych wypożyczalniach aut: Mitsubishi Outlander i Volkswagen Touareg.

  1. Mminivan

Pełnowymiarowe minivany to hatchbacki z charakterem mikrobusa. W takim aucie może zazwyczaj wygodnie podróżować 7 osób, w opcji ze składanymi siedzeniami liczbę foteli można zmniejszyć do 5 i tym samym powiększyć przestrzeń transportu bagażowego. Podróż z rodziną będzie przyjemnością, a wszystkie spakowane rzeczy dojadą bezpiecznie do celu podczas wynajmu auta.

W minivanie silnik pracuje cicho, dlatego wnętrze jest idealne w samochodzie na wakacje dla najmłodszych pasażerów. Odpowiednia moc sprawia, że mimo swoich gabarytów auto porusza się zwinnie, a nowoczesne modele są także ekonomiczne pod kątem zużycia paliwa. Wynajem samochodu typu Volkswagen Sharan oraz jednobryłowy Renault Scenic to dobre rozwiązanie.

  1. Pickup

Idealna opcja, gdy za sprawą wynajmu samochodu na wyjazd chcesz zabrać także motocykl lub inny ciężki sprzęt, z którym nie poradzi sobie typowe auto rodzinne. Kabina pasażerska to zazwyczaj 4 lub 5 miejsc, natomiast w wersji „double cab” dostępne są auta 6-osobowe. To ciekawe rozwiązanie pośrednie pomiędzy wynajęciem auta osobowego a transportem busem.

Mocne nadwozie sprawia, że pickup bez trudu jedzie po nierównych nawierzchniach, na dłuższych trasach daje poczucie stabilności. Brak wrażliwości na boczny wiatr przy dużych prędkościach to cecha przydatna zwłaszcza podczas jazdy autostradą. W usługach wynajmu samochodów możesz znaleźć przykłady pickupów: Nissan Navara oraz Toyota Hilux.

Idealny samochód na wyjazd z rodziną – 4 wygodne typy pojazdów z wypożyczalni aut

Zamiast rezygnować z dalekich podróży lub drastycznie ograniczać ilość bagażu, warto zdecydować się na wynajem samochodu, który pozwoli Tobie i Twoim bliskim na nowo odkryć radość weekendowych lub wakacyjnych wyjazdów. Wypożyczalnia samochodów to sposób, aby korzystać z nowoczesnych pojazdów bez długoterminowych zobowiązań.