Auto wynajęte na dłużej? Wypożyczalnia samochodów przygotuje je do każdej pory roku

wypozyczalniacaly rok w dobrym stylu

Auto wynajęte na dłużej? Wypożyczalnia samochodów przygotuje je do każdej pory roku. Wynajem długoterminowy wiąże się z tym, że samochód jest użytkowany przez ponad rok lub przez kilka lat, dlatego dbanie o pojazd obejmuje w tym czasie wiele czynności, które należy wykonywać ze starannością. Auta z wypożyczalni samochodów to odciążenie we wszystkich kwestiach naprawczych i konserwatorskich, ponieważ fachowcy dokonają za Ciebie wszelkich napraw w trakcie wynajmu auta.

Auto wynajęte na dłużej? Wypożyczalnia samochodów przygotuje je do każdej pory roku

Bazując na doświadczeniu w branży oraz potrzebach klientów, współczesne oferty niosą szereg korzyści i oszczędności, wynikających z wszechstronności usług wypożyczalni. Wynajęte auto będzie zawsze sprawne, funkcjonalne oraz bezpieczne podczas przewozu osób lub transportu bagażowego, a Ty zyskasz dodatkową satysfakcję z jego użytkowania.

Sezon letni i zimowy to główne wyznaczniki motoryzacyjnych pór roku, natomiast zgodnie z rokiem kalendarzowym wystarczy zgłaszać się wynajętym autem do wypożyczalni samochodów lub miejsca przez nią wskazanego, aby skorzystać nieodpłatnie:

 • przed wiosną z:wynajem dlugoterminowy do podrozy po swiecie
  • solidnego czyszczenia karoserii i podwozia łącznie z usunięciem resztek soli i błota pośniegowego,
  • konserwacji uszczelek przy drzwiach za pomocą nowoczesnych preparatów o bezpiecznym składzie,
  • sprawdzenia amortyzatorów oraz zawieszenia, czy nie zostały uszkodzone podczas jazdy po dziurawych od topniejącego śniegu drogach,
 • przed latem z:
  • wymiany opon na letnie dla usprawnienia prowadzenia auta oraz zachowania bieżnika w oponach zimowych,
  • możliwości sprawdzenia hamulców, które wskutek trudnych warunków zimą i intensywnego użytkowania wiosną mogły ulec osłabieniu,
  • kontroli klimatyzacji, jej ewentualnego czyszczenia i ponownego napełniania, aby sprawdzała się podczas upałów.

Jesień i zima – zadania dla wypożyczalni aut

Niskie temperatury na zewnątrz oraz przygotowanie do intensywnych opadów deszczu i śniegu to także kwestia, o którą należy prawidłowo zadbać. Wynajem auta jest okresem, w którym wypożyczalnia samochodów osobowych i dostawczych powinna zapewnić nieodpłatnie:

 • przed jesienią:
  • sprawdzenie wycieraczek, ponieważ w jesiennej aurze podczas opadów będą pracować intensywnie i mają być sprawne,
  • kontrolę elektryki, w tym także bezpieczników wentylacji i ogrzewania szyb, które w nowych autach są często standardem,
  • przetestowanie pracy silnika pod kątem uzyskiwanych obrotów oraz mocy do zmagań ze zmiennymi warunkami na drogach,
 • przed zimą:
  • zmianę opon na zimowe, które zapewnią odpowiednią przyczepność i stabilną jazdę na śliskiej lub mokrej nawierzchni,
  • kontrolę stanu akumulatora pod kątem napięcia ładowania, aby sprawdzić działanie baterii na okoliczność większych mrozów,
  • solidną kontrolę uszczelek auta przy drzwiach oraz szybach dla upewnienia się, że nie powstały nawet najmniejsze uszkodzenia.

W przypadku aut z wypożyczalni samochodów, kontrole ograniczają się zazwyczaj do dokładnego przeglądu stanu auta, ponieważ nowe pojazdy znacznie rzadziej wymagają napraw, a ich użytkowanie, także w ramach przewozu osób lub prowadzenia firmy transportowej, to czysta przyjemność jazdy.

Wypożyczony samochód w ramach wynajmu długoterminowego źródłem oszczędności

Ważne jest, aby regularnie dokonywać takich przeglądów i w tej kwestii możesz zaoszczędzić własne pieniądze, ponieważ kontrole oraz ewentualne naprawy wykonywane są bez dodatkowych opłat. Auta na wynajem to wizytówka wypożyczalni samochodów, dlatego o ich wygląd i stan techniczny dbają specjaliści tak, aby jak najdłużej były efektowne, sprawne oraz niezawodne o każdej porze roku podczas wynajmu długoterminowego oraz krótkoterminowego.

W kolejnym wpisie poznasz cechy aut dobrych na wyjazd z najbliższymi. Przestronne wnętrza, duży bagażnik i nie tylko. Zachęcamy do czytania!